Naukowcy odkryli korzeń, który zabija komórki raka. Rośnie na polskich łąkach - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

sobota, 29 grudnia 2018

Naukowcy odkryli korzeń, który zabija komórki raka. Rośnie na polskich łąkach

Tego korzenia już od czasów starożytnych używa się w celach zdrowotnych. Roślina ta jest ceniona ze względu wiele właściwości zdrowotnych, ale jej potencjalnie najważniejszą zaletą jest niedawno odkryte działanie przeciwnowotworowe.

Jak przekonują badacze, korzeń mniszka lekarskiego ma być zdrowszą alternatywą chemioterapii, radząc sobie z rakiem prostaty, płuc i wieloma innymi odmianami, lepiej niż wyniszczająca chemia.
Według Dr. Carolyn Hamm, z Windsor Regional Cancer Centre w Ontario (Kanada), dzięki ekstraktowi z mniszka lekarskiego, udało się wyleczyć pacjenta cierpiącego na ciężką odmianę białaczki.

John Di Carlo, wówczas 72-letni pacjent nie miał szans na przeżycie i lekarze wysłali go do domu po tym, jak wszelkie dostępne metody walki z chorobą zawiodły. Wszystko wskazywało na to, że choremu pozostało zaledwie kilka dni życia. Ostatnią deską ratunku było picie naparu z korzenia mniszka lekarskiego. Okazało się, że po czterech miesiącach terapii, nastąpiła całkowita remisja choroby.
Dr. Hamm ostrzega jednak, że napar z korzenia mniszka może mieć również działanie negatywne, osłabiając skuteczność chemioterapii. Należy więc bezwzględnie skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem terapii, aby uniknąć ewentualnych skutków ubocznych.

Spożywanie liści lub picie naparu z mniszka lekarskiego może doskonale wpływać na zdrowie nie tylko osób chorych na raka. Jeśli jesteś diabetykiem, chcesz oczyścić organizm z toksyn lub dokuczają Ci dolegliwości układu pokarmowego z pewnością odczujesz pozytywne skutki jego stosowania.
Mniszek lekarski jest również bogatym źródłem witaminy C, która sprzyja w walce z przeziębieniem i zapobiega infekcjom.
W jaki sposób należy stosować mniszek lekarski, by szybko odczuć pozytywne rezultaty? Ponieważ liście mniszka mają gorzki smak, warto zmiksować je z ulubionymi owocami. Podane w takiej formie na pewno będą smaczne!
Możecie również z mniszka przyrządzić herbatę.


źródło: healtheternally.com/ lolmania


« PREV
NEXT »

Popularne

loading...