Ruda Śląska: Zostawiła go dziewczyna. Z zemsty przeciął jej szyję nożem - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 17 września 2018

Ruda Śląska: Zostawiła go dziewczyna. Z zemsty przeciął jej szyję nożem


Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej zakończyła śledztwo dotyczące usiłowania zabójstwa. Do Sądu Okręgowego w Gliwicach został skierowany akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Z.

Ruda Śląska: Zostawiła go dziewczyna. Z zemsty przeciął jej szyję nożem
zdjęcie ilustracyjne: g/w

Grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności
Mężczyzna został oskarżony o usiłowanie zabójstwa i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu . Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Zarzucanego czynu oskarżony dopuścił się w warunkach tzw. multirecydywy. W przeszłości był on bowiem skazany między innymi za gwałt . Karę pozbawienia wolności orzeczoną za to przestępstwo Arkadiusz Z. odbywał do 22 listopada 2014 roku

Oskarżony nie godził się na zakończenie związku

W toku śledztwa ustalono, że Arkadiusz Z. i Milena D. przez ostatnie 2 lata pozostawali w nieformalnym związku. Z uwagi na nadużywanie przez Arkadiusza Z. alkoholu i środków psychoaktywnych Milena D. chciała zakończyć ten związek. Arkadiusz Z. nie chciał zgodzić się na zakończenie związku.

W dniu 25 maja 2018 roku oboje spotkali się na terenie nieużytków w Rudzie Śląskiej. Siedzieli w samochodzie należącym do pokrzywdzonej. Wpewnym momencie Arkadiusz Z. wziął nóż, którym przeciął poprzecznie szyję pokrzywdzonej. Następnie oskarżony zatkał pokrzywdzonej usta i odchylił jej głowę do tyłu.

 Nie próbował jej pomóc, ani wezwać pogotowia ratunkowego. Pokrzywdzonej Milenie D. udało się uciec z samochodu i wezwać pomoc.
Arkadiusz Z. został zatrzymany dzień po zdarzeniu – 26 maja 2018 roku. Od tego czasu, na wniosek prokuratora, jest on tymczasowo aresztowany.


« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne