Mateusz Morawiecki: Zaczynamy Powrót do Władzy

 Podczas spotkania z mieszkańcami Katowic, były premier Mateusz Morawiecki ogłosił rozpoczęcie powrotu do władzy. W swojej mowie skrytykował obecny rząd, oskarżając go o łamanie podstawowych zasad praworządności i konstytucji.


foto ilustracyjne: Premier

W sobotę, Mateusz Morawiecki, były premier Polski, spotkał się z mieszkańcami Katowic, ogłaszając symboliczny powrót do władzy. W czasie swojego wystąpienia skoncentrował się na krytyce działań obecnego rządu, zarzucając mu naruszanie zasad praworządności oraz konstytucji.

Oceniając działania nowego rządu, Morawiecki stwierdził, że obecna władza, w ciągu kilku tygodni, połamała fundamentalne reguły praworządności. W swoim przemówieniu podkreślił, że wiele artykułów konstytucji zostało naruszonych, a minister sprawiedliwości wchodzący do prokuratury z przyrządami ślusarskimi stał się symbolem antydemokratycznego działania.

Publiczność zareagowała oklaskami na słowa Morawieckiego, który wyraził dezaprobatę wobec działań obecnego ministra sprawiedliwości. Krytykując bezczelność i oszustwa aktualnej władzy, Morawiecki podkreślił, że miało być pojednanie, a zamiast tego mamy dzielący kraj Rów Mariański. Ostrzegł również przed zemstą i nienawiścią, które, jego zdaniem, są obecnie narzędziem rządzących.

W swojej mowie, były premier podkreślił, że obietnice wyborcze nowego rządu nie zostaną spełnione, a ludzie zasługują na rzetelne realizowanie zapowiedzi. Zarzucił również obecnemu rządowi chwalenie się osiągnięciami poprzedniej administracji PiS.

Jarosław Kaczyński, prezes partii Prawo i Sprawiedliwość, zapowiedział również serię spotkań polityków PiS z mieszkańcami miast wojewódzkich. Wskazał na obietnice sto konkretnych działań, które według niego są łamane przez obecny rząd.

Warto zaznaczyć, że te wydarzenia mają miejsce w kontekście narastającego napięcia politycznego w Polsce, a uczestnicy spotkania wyrażają swoje opinie na temat sytuacji politycznej kraju.

Źródło: Polsat News

Komentarze