5 miesięczna dziewczynka spala na podłodze, obok niej siedziała 3-letnia zapłakana siostra.Policjanci w nocy zmuszeni byli wejść do mieszkania przez okno słysząc płacz dziecka. Pomimo wielokrotnego pukania nikt nie otwierał drzwi. Na podłodze w pokoju spała 5 miesięczna dziewczynka. Obok niej siedziała jej 3-letnia zapłakana siostra. Jak się okazało dzieci były w mieszkaniu zupełnie same. Dopiero po kilku godzinach wrócili ich rodzice. Oboje byli nietrzeźwi. Dziećmi zaopiekowała się babcia. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo rodzicom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 Komenda Powiatowa Policji w Piszu

Piscy policjanci nocą (22 lipca br.) otrzymali zgłoszenie, że nietrzeźwi rodzice opiekują się małymi dziećmi. Funkcjonariusze natychmiast pojechali to sprawdzić. Pomimo wielokrotnego pukania nikt nie otwierał drzwi pod wskazanym adresem. Słychać było jednak płacz dziecka.

Mieszkanie znajdowało się na pierwszym piętrze w domu jednorodzinnym. Policjanci zauważyli otwarte okno, przez które w dalszym ciągu wyraźnie było słychać płaczące dziecko. Przy wsparciu strażaków funkcjonariusze weszli przez to okno do mieszkania. Panował w nim bałagan. Na stole stały butelki po alkoholu, a w słoikach były niedopałki po papierosach.

Na dywanie w pokoju były dwie małe dziewczynki. Starsza miała 3 latka. Siedziała i płakała. Obok niej spała jej 5 miesięczna siostra. Policjanci dokładnie sprawdzili całe mieszkanie. Nikogo w nim więcej nie było. Wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, aby ocenić stan zdrowia dzieci. W trakcie na miejsce przyjechała babcia, która przejęła opiekę nad wnuczkami.

Po pewnym czasie do domu wrócił ojciec dziewczynek Znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie wykonywania przez kryminalnych czynności procesowych na miejscu interwencji do domu wróciła też matka dziewczynek. Ona także była pod znacznym działaniem alkoholu. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Rodzice nie potrafili logicznie wytłumaczyć, dlaczego dziewczynki zostały w nocy bez opieki. Kwestia ta zostanie wyjaśniona przez policjantów w toku prowadzonego postępowania w kierunku popełnienia przestępstwa. Chodzi bowiem o narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowi. Z uwagi na to, że na rodzicach ciąży obowiązek sprawowania opieki nad dziećmi za popełnienie tego czynu grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

 1. Brak słów... Dzieci są in tylko potrzebne, żeby 500+ wplynelo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest właśnie przykre. Ze rodzice którzy pobierają 500 plus przeznaczają te pieniądze na alkohol. Niestety nasz kraj nic nie rodzi z takimi ludźmi

   Usuń
 2. Odebrac im dzieci do rodziny zastepczej..i do obozu przymusowej pracy..bez dostepu doalkoholu narkotykow i papierosow.zarobione pieniadze zabierac na ich utrzymanie..a pewna czesc z tej kasy odkladac na specjalne konto dla tych dzieci...jak beda samodzielnie sobie juz radzic to im je wyplacic..tak nie moze byc zeby dziecmi poniewierac...im potrzeba duzomilosci a nie stresu

  OdpowiedzUsuń
 3. Rodzice, jacy rodzice?! Rodzice się tak nie zachowują!! Zaliczyli wpadkę jedną, a drugie zrobili by mieć 500+ kur....mać jak czytam coś takiego to osobiście mam ochote wsadzić ich na dożywocie!!! Dlaczego biedne, bezbronne dzieci od samego początku muszą mieć piekło na ziemi, bo jacyś zwyrodnialcy postanowili mieć dodarkowydochód kosztem tych małych istotek 🤬🤬🤬
  A artykule piszecie "grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności" - jakie nawet do 5... To minimum jakie powinni dostać. Mam nadzieję, że dostaną karę taką, że się nie pozbierają!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i wpadka to była, ojciec tych dzieci ma pieniądze ( zawód syn) . Oni nie potrzebują tych 500 + by mieć na alkohol i dragi. Mieszkam w tym samym mieście i znam tą rodzinę. Dziadkowie tych dzieci to lekarze, którzy problemy syna zawsze zamiatali pod dywanik, bo reputacja. Dziś mamy to co mamy.

   Usuń
  2. Ta 3 letnia będzie mieć traumę na całe życie po tej akcji. Ja bym tych dzieci już nigdy nie oddala tym pijusom patolom.

   Usuń
 4. takie ścierwo nie powinno się rozmnażać

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja chciałbym zadoptpwac dzieci potrzebują dużo miłości też zaopiekował nimi tez

  OdpowiedzUsuń
 6. Co wy z tym 500 plus, czy jest taki zasiłek czy nie ma, taka patologia nie powinna mieć dzieci i tyle. Tacy ludzie zawsze znajdą kasę na alkohol. Kiedyś tacy ludzie poszli by po kasę do mopsu i co tutaj ma do tego 500...

  OdpowiedzUsuń
 7. No właśnie dostali 500 plus x 2 dzieci i poszli w tango.

  OdpowiedzUsuń
 8. te programy wspierajace patologię, całkowicie zniszcza polskie społeczeństwo. Chyba o to im chodzi.

  OdpowiedzUsuń