Mariusz Kamiński na wolności

 Były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Mariusz Kamiński, opuścił zakład karny w Radomiu po otrzymaniu ułaskawienia od Prezydenta Andrzeja Dudy. Po wyjściu na wolność polityk skierował słowa podziękowania do swoich zwolenników i zwrócił uwagę na trwającą walkę. 


foto: GW

Wczoraj wieczorem, Mariusz Kamiński, były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA), opuścił zakład karny w Radomiu po ogłoszeniu przez Prezydenta Andrzeja Dudę decyzji o ułaskawieniu. Kamiński, skazany w wyniku sprawy dotyczącej działań CBA sprzed lat, wyszedł na wolność po dostarczeniu dokumentów potwierdzających decyzję ułaskawienia.

Decyzja Prezydenta o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika, polityka PiS związanej z tą samą sprawą, była poprzedzona demonstracjami i apelem o uwolnienie skazanych. Zjednoczona Prawica oraz zwolennicy polityków zebrali się przed zakładem karnym, domagając się szybkiego uwolnienia.

Po wyjściu na wolność, Mariusz Kamiński skierował podziękowania w stronę swoich zwolenników, podkreślając, że to dzięki nim i ich nieustępliwości jest teraz wolny. W tle słychać było okrzyki wsparcia, a Barbara Kamińska, żona polityka, przekazała mężowi szalik z napisem "Polska", który miała na sobie podczas demonstracji poprzedzających uwolnienie.

W swoim wystąpieniu Mariusz Kamiński nie omieszkał również wspomnieć o dalszej walce. Zaznaczył, że może to być trudna droga, ale jest pewny swojego zwycięstwa. W wywiadzie skierował również słowa do liderów opozycji, wskazując na Donalda Tuska i Szymona Hołownię, zapowiadając przyszłe spotkanie.

Ułaskawienie polityków PiS spotkało się z różnymi reakcjami. Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o zastosowaniu prawa łaski wobec Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, pomimo wcześniejszego wniosku Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara o niekorzystanie z tego prawa. Głowa państwa apeluje o natychmiastowe zwolnienie obu polityków z zakładu karnego.

Decyzja o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika przez Prezydenta Andrzeja Dudę jest jednym z ostatnich aktów politycznych, który budzi liczne kontrowersje i komentarze w polskim życiu publicznym. Walka o sprawiedliwość i legalność działań CBA oraz samo ułaskawienie stają się tematem debat społecznych i politycznych.

Komentarze