Lubelskie. Wypadek autokaru, kilkanaście osób jest poszkodowanych, w tym dzieci

Trwa ustalenie przyczyn wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Łopiennik Podleśny na drodze krajowej DK17 na odcinku pomiędzy Krasnymstawem a Piaskami. Wycieczkowy autokar z obywatelami Litwy zjechał do rowu i przewrócił się. W wyniku zdarzenia 13 osób trafiło do szpitala. Aktualnie cztery osoby pozostały w szpitalu na hospitalizacji.


Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 64 - letni kierowca autokaru marki Neoplan jadąc przez Łopiennik Podleśny na prostym odcinku drogi z nieustalonej przyczyny zjechał na pobocze drogi krajowej, a następnie do przydrożnego rowu doprowadzając do przewrócenia się pojazdu. Jak wykazało badanie policyjnym alkomatem, kierowca był trzeźwy.

Był to autokar wracający z wycieczki z gór, podróżowało nim 46 osób (dzieci oraz dorośli), w tym dwóch kierowców. Wszyscy są obywatelami Litwy. W wyniku zdarzenia 13 osób zostało przewiezionych do szpitali na terenie Lublina, Zamościa oraz Krasnegostawu. Do szpitali trafiło także sześcioro nieletnich w wieku od 12 do 17 lat.

W wyniku odniesionych obrażeń w placówkach zdrowia pozostały cztery osoby. Niezbednej pomocy udzielono także pozostałym osobom, którym zapewniono schronienie i ciepłe posiłki.

Droga w miejscu zdarzenia początkowo była całkowicie zablokowana, policjanci i inne służby zorganizowali objazdy oraz prowadzili ruch wahadłowy.

Trwa ustalanie przyczyn i szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

młodszy aspirant Jolanta Babicz

Komentarze