Memoriał Maniaka: Duszyński i Kowaluk potwierdzają olimpijską formę

Mistrzowie olimpijscy w sztafecie mieszanej Kajetan Duszyński i Dariusz Kowaluk zaimponowali formą podczas niedzielnego memoriału Wiesława Maniaka, pierwszy raz w karierze uzyskując na 400 metrów czasy poniżej 45.50.

Nasi 400-metrowcy potwierdzili w Szczecinie wysoką formę jaką imponowali podczas niedawnych igrzysk w Tokio. Duszyński zwyciężył pokonując jedno okrążenie w 45.31. Za jego plecami, z czasem 45.44, finiszował Kowaluk. Panowie awansowali też w polskich tabelach historycznych. Kajetan Duszyński wbiegł na dziewiąte miejsce, Dariusz Kowaluk przesunął się na 15., które zajmuje ex aequo z Janem Wernerem.

W biegu na 200 metrów, jednej z konkurencji dwuboju sprinterskiego, rekord życiowy poprawiła Pia Skrzyszowska. Rzadko biegająca ten dystans warszawianka uzyskała w Szczecinie 23.05 i zdecydowanie wyprzedziła Marlenę Golę (23.46). Sprint na 100 metrów także padł łupem Skrzyszowskiej – wygrała z czasem 11.41.

Ponownie poniżej 13 sekund pobiegła Klaudia Siciarz. W Szczecinie zawodniczka AZS-AWF Kraków wygrała bieg na 100 metrów przez płotki z czasem 12.94.

Na dystansie 800 metrów z czasem 1:45.49 wygrał Peter Bol, a najlepszym z Polaków był piąty na mecie Michał Rozmys – 1:46.44. Brązowy medalista olimpijski Patryk Dobek zajął w Szczecinie ósme miejsce – 1:47.24.

W skoku o tyczce z wynikiem 5.60 triumfował Harry Coppell, a drugi był Piotr Lisek – 5.50. Trzecią lokatę zajął wracający do zdrowia Robert Sobera.

Pełne wyniki: Szczecin

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk