Piła: Terroryzowali mieszkańców wsi - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 2 maja 2019

Piła: Terroryzowali mieszkańców wsi

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz Posterunku Policji w Łobżenicy zatrzymali agresywnych mieszkańców gminy Łobżenica, którzy od dłuższego czasu terroryzowali mieszkańców wsi w której mieszkają. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Złotowie wobec zatrzymanych mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.


foto ilustracyjne: cba


Policjanci z Posterunku Policji w Łobżenicy oraz Komisariatu Policji w Wyrzysku otrzymali niepokojące informacje o tym, że dwóch mężczyzn terroryzuje mieszkańców jednej z wsi znajdującej się na terenie gminy Łobżenica. Sprawcy mieli m.in. bić mieszkańców wsi, wyłudzać pieniądze, grozić podpaleniem, wywozić ich do lasu i tam pozostawiać. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą i błyskawicznie przeanalizowali zebrane informacje, a następnie przystąpili do działania.

26 kwietnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz Posterunku Policji w Łobżenicy zatrzymali na terenie jednej z wsi w gminie Łobżenica dwóch mężczyzn, którzy trafili prosto do policyjnego aresztu. Usłyszeli m.in. zarzuty pobicia, gróźb, wymuszeń rozbójniczych, zmuszania do określonych zachowań, rozbojów, posiadania i udzielania narkotyków.

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Łobżenica w wieku 30 i 32 lat. Na wniosek Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz Prokuratury Rejonowej w Złotowie, Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyznom za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

Żaneta Kowalska/PG

« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne