14- latek handlował marihuaną i wpadł w policyjną zasadzkę - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 14 marca 2019

14- latek handlował marihuaną i wpadł w policyjną zasadzkę

Policjanci z ogniwa do spraw nieletnich i patologii otwockiej komendy tak skutecznie prowadzili rozpoznanie przestępczości narkotykowej, że zatrzymali 14-latka, który w Otwocku handlował marihuaną. Nastolatek wpadł podczas policyjnej zasadzki na ulicy Reymonta, podczas narkotykowej transakcji, której tym razem nie udało mu się sfinalizować. Policjanci udowodnili nieletniemu 10 przestępstw dotyczących handlu narkotykami. W charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego przesłuchano też 15-latka kupującego narkotyki. Jemu udowodniono udzielanie narkotyków innym nieletnim. Materiały z czynności przeprowadzonych przez policjantów przekazano już do Sądu Rodzinnego.


foto: pizabay


Policjanci zajmujący się problematyką nieletnich powadzą systematyczne rozpoznanie zjawisk przestępczych oraz demoralizacyjnych wśród dzieci oraz młodzieży powiatu otwockiego. Wychodzą z założenia, że solidna praca u podstaw i skuteczne wykrywanie tych zagrożeń jak najwcześniej, a do tego solidna i dobra profilaktyka, mogą przynieść wyłącznie wymierne efekty dla dobra najmłodszych w ich przyszłości.

Policjanci prowadzili ostatnio działania mające doprowadzić do zatrzymania osób mogących mieć związek z przestępczością narkotykową. Operacyjni zdobyli informacje, wskazujące że na terenie Otwocka ma miejsce handel narkotykami wśród nieletnich.

Zabronione środki odurzające, a chodziło tu głownie o marihuanę miał sprzedawać 14-letni otwocczanin. Policjanci zorganizowali zasadzkę.

Na ulicy Reymonta w Otwocku funkcjonariusze czekali na moment, w którym miało dojść do narkotykowej transakcji. Kiedy dwóch nastolatków zakończyło „wymianę”, policjanci wkroczyli do akcji, zatrzymując 14-letniego handlarza i 15-letniego kupca. Zabezpieczono porcję marihuany.

Policjanci zabezpieczyli też przyrządy służące nieletnim do palenia marihuany tzw. bonga.

W toku kolejnych policyjnych czynności, zgromadzono materiał dowodowy, który wstępnie potwierdził, że 14-latek dziesięciokrotnie sprzedał marihuanę 15-latkowi. Kupujący też nie był bez winy, bo kupiony „towar” udostępniał następnie swoim kolegom.

Obydwu nieletnich przesłuchano w charakterze sprawców czynów karalnych, a materiały sprawy, po zakończeniu wszystkich policyjnych czynności, przekazano do sędziego rodzinnego.

Sąd zajmie się teraz oceną czynów karalnych nastolatków.

dn


« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne