Obcokrajowcy wynajmowali kwatery w Zakopanem i je okradali - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 14 marca 2019

Obcokrajowcy wynajmowali kwatery w Zakopanem i je okradali

Kryminalni z Zakopanego zatrzymali czworo obcokrajowców, podejrzanych o dokonanie kradzieży i oszustw związanych z najmem kwater. Sprawcy, podawali się za turystów, wyłudzając w ten sposób legalny dostęp do pensjonatów. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, kobieta i troje mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych.


foto: policja


Do oszustwa i kradzieży doszło na początku marca 2019, gdy w zakopiańskim pensjonacie zameldował się turysta ze słowackim paszportem. Niedługo dołączyli do niego kolejni turyści ze Słowacji oraz kobieta z Tajlandii. Właściciel obiektu przypomniał sobie jednego z turystów z poprzedniego pobytu, kiedy to po jego wyjeździe zniknęło wyposażenie pokoju oraz inne przedmioty z pensjonatu. 


Interwencja policjantów i późniejsze działania kryminalnych z Zakopanego pozwoliły na zatrzymanie dwóch sprawców, a kolejnej pary niedługo później. Jak się okazało sprawcy za pomocą popularnego portalu internetowego oferującego kwatery na całym świecie rezerwowali i wynajmowali apartamenty. Zazwyczaj był to pobyt jednodniowy. 

Takie działanie pozwalało im w sposób legalny uzyskać dostęp do obiektów hotelowych. Bardzo często pobyt przedłużał się, a sprawcy wyprowadzali się nie regulując należności. Sprawcy nie gardzili wyposażeniem pokoi gościnnych oraz tym, co mogli łatwo zabrać z pensjonatu. Ich łupem padł sprzęt RTV i AGD oraz wyposażenie pensjonatów. Rosły straty tatrzańskich hotelarzy, które przekroczyły 22 tyś zł. Grupa działała w Polsce jak i po stronie Słowackiej. 


Śledczy nadal gromadzą dowody ich przestępczej działalności, a sama sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, 28-letnia kobieta z Tajlandii i troje mężczyzn w wieku 22, 33, 37 lat ze Słowacji zostało tymczasowo aresztowanych. Za oszustwa i kradzieże może im grozić nawet do 8 lat w więzieniu.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne