Z Holandii zamiast butów przyjechały narkotyki - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 8 stycznia 2019

Z Holandii zamiast butów przyjechały narkotyki


Prokuratura Rejonowa Warszawa – Praga Północ prowadzi wspólnie z funkcjonariuszami Zarządu w Białymstoku CBŚP postępowanie dotyczące przemytu znacznych ilości narkotyków. Policjanci przejęli narkotyki przemycone do Polski z Holandii.

foto: policja

Usłyszeli prokuratorskie zarzuty 
W toku podjętych czynności zatrzymano dwie osoby, które w Prokuraturze Rejonowej Warszawa – Praga Północ usłyszały zarzuty dokonania wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości narkotyków.


Trzymiesięczny areszt 
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Warszawie o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec obu podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Ustalenia śledztwa 
Policjanci z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji, od kilku miesięcy pracowali nad sprawą dotyczącą wewnątrzwspólnotowego obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że przemycone narkotyki mogły być rozprowadzone na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego. Policjanci ustalili, że kilkuosobowa grupa może dokonać przemytu znacznych ilości narkotyków z Holandii do Polski.


Narkotyki w pudełkach po butach 
Działania, podczas których zatrzymano dwie osoby, zostały przeprowadzone w miniony weekend w Warszawie. Wówczas to, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty, który jak się okazało nie posiadał prawa jazdy, za co również odpowie. W wynajętym przez niego samochodzie, za fotelem pasażera oraz w bagażniku funkcjonariusze znaleźli ukryte narkotyki. Większość środków odurzających popakowana była w pudełka po butach. Łącznie zabezpieczono niemal 1900 sztuk tabletek ecstasy, 1 litr GHB (tysiąc tzw. kropli gwałtu), oraz prawie 3 kilogramy amfetaminy.
Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone są dalsze zatrzymania.
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne