Wrocław: Ukrainiec skarżony o zabójstwo tłumaczki - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 8 stycznia 2019

Wrocław: Ukrainiec skarżony o zabójstwo tłumaczki


Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu skierował do Sądu Okręgowego we Wrocławiu akt oskarżenia przeciwko 67-letniemu Oleksandrowi P. oskarżając go o zabójstwo Anny Ż. – tłumacza przysięgłego języka ukraińskiego i rosyjskiego.

foto: g/w

Do zabójstwa doszło w dniu 03 lutego 2017 roku w mieszkaniu kobiety we Wrocławiu. Sprawca, działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia Anny Ż. dusił ją rękoma za szyję zamykając jednocześnie otwory oddechowe oraz zadał jej co najmniej dziesięć ciosów nieustalonymi  narzędziami w okolice głowy i tułowia, powodując liczne obrażenia, które doprowadziły do zgonu pokrzywdzonej, a następnie dokonał kradzieży jej mienia w postaci kluczy do mieszkania oraz portfela z zawartością pieniędzy w kwocie nie mniejszej niż 15.000,- złotych oraz dokumentów i kart bankomatowych.


            W toku tego postępowania wykonano wiele czynności procesowych i pozaprocesowych. Zebrane dowody doprowadziły do ustalenia sprawcy tego czynu. Okazał się nim 67-letni obywatel Ukrainy Oleksandr P., którego funkcjonariusze Policji zatrzymali  w dniu 26 lipca 2017 roku.
Podejrzany zlecał wcześniej Annie Ż. tłumaczenia różnych dokumentów z języka ukraińskiego na język polski, a w tym dokumentów niezbędnych do uzyskania sądowej zgody na zawarcie małżeństwa w Polsce. Ponieważ Anna Ż. pracowała w swoim mieszkaniu Oleksandr P. przychodził właśnie tam.


Podejrzany początkowo odmówił oświadczenia odnośnie przyznania  się i nie złożył wyjaśnień. Podczas kolejnego przesłuchania nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Potwierdził, że w dniu zabójstwa był w mieszkaniu Anny Ż., jednakże gdy wychodził kobieta żyła. Dodał,  iż zabójstwa mógł dokonać ktoś inny i wielokrotnie modyfikował podane wersje wskazując na nieznane mu z imienia i nazwiska osoby bezdomne, które widywał  na terenie Aresztu Śledczego podczas spacerów. Każda z tych wersji był weryfikowana i wykluczono sprawstwo innych niż oskarżony osób.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne