22-latek i 33-latek zatrzymani w Danii za przemyt pół tony narkotyków - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 28 września 2018

22-latek i 33-latek zatrzymani w Danii za przemyt pół tony narkotyków


Wspólne działania policjantów z gdańskiej komendy wojewódzkiej i funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku z duńską Policją doprowadziły do zatrzymania na terenie Danii, tuż po przekroczeniu granicy, dwóch przemytników narkotykowych. Mężczyźni przewozili w kartonach po chipsach blisko pół tony haszyszu. Za przemyt narkotyków grozi kara do 15 lat pobawienia wolności.

foto: policja


Policjanci z Gdańska od dłuższego czasu pracowali nad rozpracowaniem grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu środków odurzających i psychoaktywnych na terenie Gdańska i okolic oraz współorganizowaniem przemytów transgranicznych znacznych ilości narkotyków m.in. z Hiszpanii do Polski. Dzięki ustaleniom funkcjonariuszy z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku oraz policjantów z gdańskiej komendy wojewódzkiej, na terenie Danii, duńska Policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 22 i 33-lat, którzy próbowali przemycić na teren tego kraju blisko pół tony narkotyków. Środki ukryte były m.in. w kartonach z produktami spożywczymi.

Zatrzymanie podejrzanych poprzedzone było wieloetapowymi czynnościami operacyjnymi prowadzonymi przez funkcjonariuszy gdańskiej komendy, które pozwoliły na ustalenie, że sprawcy zaplanowali przemyt narkotyków. Z zebranego przez policjantów materiału wynikało, że do przemytu znacznych ilości środków odurzających ma dojść na granicy niemiecko- duńskiej na początku września tego roku. Narkotyki miały trafić na rynek skandynawski. Dwóch gdańszczan za pomocą wynajętego wcześniej samochodu chciało przewieźć narkotyki w kartonach z produktami spożywczymi m.in. chipsami. Z informacji policjantów wynikało, że będzie to blisko pół tony środków odurzających.
Dzięki precyzyjnym ustaleniom gdańskich funkcjonariuszy nawiązano bieżący kontakt z funkcjonariuszami z Danii. 


Wymianę informacji w tym zakresie prowadzili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, którzy nadzorowali i koordynowali na bieżąco wszystkie działania prowadzone wobec osób podejrzewanych. Wszystko to doprowadziło do zatrzymania na terenie Danii, tuż po przekroczeniu granicy, dwóch mężczyzn w wieku 22 i 33 lat, którzy w samochodzie dostawczym w części ładunkowej przewozili kartony, w których znajdowało się 480 kilogramów haszyszu. Wartość zabezpieczonych narkotyków to 19 mln złotych.

W tym samym czasie kiedy w Danii trwało przeszukanie samochodu podejrzewanych o przemyt mężczyzn, w Polsce policjanci z gdańskiej komendy przeszukiwali ich mieszkanie, w którym zabezpieczyli znaczne ilości tabletek ekstasy - ponad 800 sztuk oraz inne rzeczy, które świadczyły o prowadzonym przez mężczyzn przestępczym procederze. Technik kryminalistyki przeprowadził oględziny i zabezpieczył ślady. Do sprawy zatrzymano też przebywającą w mieszkaniu 23-letnią kobietę.

Zatrzymani mieszkańcy Gdańska są obecnie w dyspozycji duńskiego wymiaru sprawiedliwości.
Za przemyt narkotyków grozi do 15 lat pobawienia wolności.
Śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Gdańsku.
(KWP w Gdańsku)
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne