Podczas alkoholowej libacji strzelił w twarz kolegi z broni gazowej - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 24 sierpnia 2018

Podczas alkoholowej libacji strzelił w twarz kolegi z broni gazowej

52- latek w trakcie wspólnego picia alkoholu pokłócił się ze swoim kolegą i dwukrotnie strzelił w stronę jego twarzy z broni gazowej, a następnie uderzył go w tył głowy. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a sprawca do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń oraz kastet, który podejrzany miał przy sobie. Zatrzymany 52-latek wczoraj usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Teraz biegły sprawdza czy broń gazowa jakiej użył mężczyzna wymaga pozwolenia .

zdjęcie: policja

W środę przed godziną 14.00 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań mężczyzna został zaatakowany przez swojego kolegę z broni gazowej. Na miejsce interwencji natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że pił on alkohol w mieszkaniu swojego kolegi i doszło pomiędzy nimi do kłótni, w takcie której gospodarz wyciągnął pistolet gazowy i dwukrotnie strzelił 42-latkowi w stronę twarzy. Wystrzały oślepiły mężczyznę i wtedy jego kompan uderzył go jakimś przedmiotem w tył głowy. 

Funkcjonariusze wezwali pogotowie, które zabrało pokrzywdzonego z urazem głowy do szpitala, a jego 52-letni kolega został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Mundurowi zabezpieczyli rewolwer gazowy oraz kastet, który mężczyzna przy sobie posiadał. Policjanci wykonali badanie stanu trzeźwości. Okazało się, że zatrzymany ma prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Śledczy przyjęli zawiadomienie i wykonali oględziny. 

Wczoraj 52-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Postępowanie nie jest jeszcze zakończone, ponieważ policjanci wysłali zabezpieczoną broń do biegłego, który określi czy na jej posiadanie wymagane jest zezwolenie.
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne