Pociąg wjechał w auto w trakcie egzaminu na prawo jazdy. 18-latka nie żyje - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 24 sierpnia 2018

Pociąg wjechał w auto w trakcie egzaminu na prawo jazdy. 18-latka nie żyje

Wczoraj  (23 sierpnia) około godz.11.15 w miejscowości Zaskale (gm. Szaflary) na drodze lokalnej (ul. Za Torem) doszło do zderzenia pociągu relacji Nowy Targ - Zakopane z samochodem osobowym marki Suzuki.

zdjęcie: policja

Wstępnie ustalono, że kierująca samochodem podczas egzaminu na prawo jazdy przejeżdżała przez przejazd kolejowy (niestrzeżony, oznaczony znakiem Stop i  G3). W trakcie przejazdu doszło do zatrzymania samochodu osobowego na torowisku przy czym zgasł silnik tego pojazdu.  W tym czasie nadjechał pociąg, egzaminator zdążył wysiąść z samochodu i odskoczyć. Pociąg uderzył w samochód, w którym przebywała kierująca. W wyniku uderzenia doznała ciężkich obrażeń ciała i została zabrana do szpitala w Nowym Targu. Pomimo udzielonej pomocy 18-latka zmarła.  

62-letnii egzaminator nie doznał żadnych obrażeń ciała, podobnie jak maszynista i pasażerowie pociągu, których było około 60-ciu.
Nowotarska policja prowadzi na miejscu oględziny z udziałem prokuratora, biegłego oraz komisji badania wypadków kolejowych. 

Okoliczności,  przyczyny, w szczególności kto ponosi winę za spowodowanie wypadku ustali śledztwo Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Zabezpieczono już ślady i materiał dowodowy, w tym m.in. nagranie video z pociągu oraz zapis dźwięku i video z pojazdu egzaminacyjnego (materiały te będą pomocne w ustaleniu dlaczego doszło do zatrzymania tego samochodu  na przejeździe kolejowym).  

Szlak kolejowy na tym odcinku był zablokowany do godz. 15:40 -  linie kolejowe wyznaczyły komunikację zastępczą.
To już drugi w tym tygodniu wypadek na przejeździe kolejowym w Małopolsce. O poprzednim zdarzeniu pisaliśmy tutaj: 
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne