Pod wpływem alkoholu chciał zawieźć dzieci na wycieczkę - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 17 maja 2018

Pod wpływem alkoholu chciał zawieźć dzieci na wycieczkę

Pod wpływem alkoholu był kierowca autokaru, który chciał zawieźć dzieci na wycieczkę. Policjanci uniemożliwili nieodpowiedzialnemu kierowcy wyjazd w ponad trzystukilometrową podróż.

zdjęcie: policja

Być może tragedii udało się zapobiec dzięki przezorności jednego z rodziców, który poprosił kolskich policjantów o kontrolę autokaru przed wyjazdem dzieci na wycieczkę. 16 maja br. młodzież gimnazjalna jednej z kolskich szkół wybierała się na wycieczkę do Krakowa.

 Zanim jednak wyruszyła w podróż, policjanci sprawdzili stan techniczny pojazdu, wymagane dokumenty oraz stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że kierowca, który przyjechał po uczniów był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u 29-latka ponad 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Planowana wycieczka odbyła się, ale uczestników na miejsce dowiózł inny, trzeźwy kierowca. Kompletnie nieodpowiedzialnemu kierowcy mundurowi zatrzymali prawo jazdy i kategorycznie zakazali dalszej jazdy. Mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem po użyciu alkoholu. Grozi mu areszt albo grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja przypomina rodzicom, organizatorom, opiekunom wycieczek o tym, że istnieje możliwość zgłoszenia takiego wyjazdu na kilka dni przed planowaną podróżą. Funkcjonariusze skontrolują stan techniczny pojazdu i zbadają stan trzeźwości kierowcy. 

W przypadku braku wcześniejszego zgłoszenia, gdy tuż przed wyjazdem stan trzeźwości kierowcy będzie budził wątpliwości, można zgłosić fakt ten dyżurnemu Policji, który wyśle na miejsce policjantów.
Weronika Czyżewska/DPB
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne