Śmiertelnie skatowali żądając 50 zł - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 17 maja 2018

Śmiertelnie skatowali żądając 50 zł

Policjanci z Nowej Soli  zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o pobicie 41-latka. Podejrzani posługując się nożem, zmuszali pokrzywdzonego do wydania pieniędzy. Na skutek poniesionych obrażeń 41-latek zmarł w szpitalu. Zatrzymani mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

zdjęcie: policja 26 kwietnia ok. godz. 22.00 trzech mężczyzn wtargnęło do mieszkania 2 mężczyzn i przemocą zmuszali ich do spożywania alkoholu. Trzej napastnicy zadawali im ciosy w twarz, bili pięściami po całym ciele, kopali oraz grożąc nożem żądali wydania pieniędzy w kwocie 50 zł. Gdy jeden z pokrzywdzonych wyjął portfel, napastnicy zabrali mu całą jego zawartość - kwotę 380 zł. 

Wychodząc z mieszkania zerwali srebrny łańcuszek jednemu z mężczyzn i uciekli. Na skutek poniesionych obrażeń 41-letni mieszkaniec Nowej Soli zmarł. Policjanci pod nadzorem prokuratury wykonali szereg czynności zmierzających do ustalenia sprawców przestępstwa. Kryminalni zatrzymali trzech podejrzanych, którzy mieli dokonać rozboju i pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Okazali się nimi mieszkańcy Nowej Soli w wieku 24-38 lat. Przyznali się, że podczas zdarzenia byli nietrzeźwi. Cała trójka działała w warunkach recydywy. Na swoim koncie mają liczne kradzieże, rozboje, włamania, uszkodzenia mienia, znęcania się i groźby.

 Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów. Funkcjonariusze wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Wniosek poparł prokurator, a sąd orzekł ten środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy.


Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne