80-latka zatrzymała złodzieja - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 12 kwietnia 2018

80-latka zatrzymała złodzieja

80-letnia mieszkanka Tomaszowa skutecznie wystraszyła 40-letniego złodzieja. Mężczyzna ukradł saszetkę z oszczędnościami seniorki i próbował opuścić mieszkanie. Kobieta przytrzymała złodzieja i krzykiem zaalarmowała sąsiadów, którzy wezwali policję.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

10 kwietnia 2018 r. o godzinie 12:30 40-letni mężczyzna przyszedł do mieszkania starszej pani, gdzie miał poczekać na swoją znajomą. Seniorka w czasie rozmowy zauważyła, że koc pod którym chowała swoje oszczędności leży inaczej, a jej gość nagle pośpiesznie opuścił lokum. 

Kobieta szybko połączyła fakty i domyśliła się, że została okradziona. Sprawdziła swoją skrytkę, z której zniknęła saszetka z pieniędzmi. W korytarzu kobieta dogoniła 40-latka i złapała go za kurtkę, pod którą zauważyła swoją własność. Seniorka przytrzymała wyrywającego się złodzieja wzywając ratunku. 
Krzyk usłyszał sąsiad starszej kobiety, który natychmiast przybiegł z pomocą. Kobieta wyjaśniła mu, że szarpiący się mężczyzna ukradł jej oszczędności. Sąsiad dziarskiej 80-latki wezwał policję i pilnował podejrzewanego do czasu przyjazdu mundurowych. Policjanci zatrzymali 40-latka i przewieźli go do tomaszowskiej komendy. 

Mężczyzna w chwili zdarzenia był pijany, miał ponad 2,5 promila w organizmie. Policjanci pogratulowali spostrzegawczości i odwagi 80-latce. Zatrzymany spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu odpowie za kradzież, za co grozi kara do 5 lat wiezienia. Mężczyzna był już w przeszłości notowany.
(KWP w Łodzi / kp)
« PREV
NEXT »

Popularne