Pijana bez prawa jazdy, chciała poćwiczyć przed egzaminem - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 31 marca 2018

Pijana bez prawa jazdy, chciała poćwiczyć przed egzaminem

Policjanci z drogówki zatrzymali 35- latkę, która osobowym autem uderzyła w drzewo. Kierująca miała dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu i nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdów. Kobieta jest w trakcie kursu przygotowującego do egzaminu na prawo jazdy i chciała poćwiczyć przed egzaminem.

zdjęcie: policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej W 179, pomiędzy miejscowością Szydłowo, a Gostomia. Kiedy policjanci z wałeckiej drogówki przybyli na miejsce zgłoszenia,  kierująca samochodem osobowym marki Mazda, stała obok auta, które uderzyło w przydrożne drzewo.

35- letniej mieszkance Piły nic się nie stało ale okazało się, że kobieta jest pijana. Urządzenie do pomiaru stężenia alkoholu wykazało u niej wynik 2 promile w wydychanym powietrzu. Mało tego  kierująca nie posiada w ogóle uprawnień do prowadzenia pojazdów, w dowodzie rejestracyjnym pojazdu widniał brak aktualnych badań technicznych oraz badań OC.

Podczas rozmowy z funkcjonariuszami kobieta powiedziała, że jest w trakcie przygotowań do egzaminu na prawo jazdy. W związku z tym, postanowiła wsiąść do auta „żeby poćwiczyć i zobaczyć jak to jest za kierownicą”.

Jak wstępnie ustalili policjanci, wzięła ona kluczyki od  pojazdu bez wiedzy swojego partnera. 35- letnia pilanka odpowie za popełnione przestępstwo tj.  jazdę w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lata pozbawienia wolności, oraz popełnione wykroczenia drogowe- brak wymaganego dokumentu prawa jazdy oraz dokumentów dopuszczających pojazd do ruchu.

Może także odpowiedzieć za popełniony czyn krótkotrwałego użycia pojazdu, jeżeli właściciel pojazdu złoży stosowne zawiadomienia na policję o czym został poinformowany.

mł. asp.  Beata Budzyń/AG
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne