3-latka sama na ulice w koszulce z krótkim rękawkiem. Matka u koleżanki, prawie 4 promile - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 30 marca 2018

3-latka sama na ulice w koszulce z krótkim rękawkiem. Matka u koleżanki, prawie 4 promile

Policjanci z komisariatu IV w Częstochowie zatrzymali 34-latkę, która opiekowała się swoją 3-letnią córeczką mając w organizmie prawie 4 promile. Jak ustalili policjanci, kobieta nawet nie zauważyła, kiedy dziecko wyszło na ulicę i w koszulce z krótkim rękawkiem biegało po chodniku. Maluchem zaopiekowali się przypadkowi przechodnie. Nieodpowiedzialna matka trzeźwieje w policyjnej celi. Grozi jej do 5 lat więzienia.

zdjęcie: policja.gov.pl

W środę, 28.03.br., po południu, oficer dyżurny z komisariatu IV otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że po ulicy Katedralnej w Częstochowie biega bez opieki mała dziewczynka. Widok dziecka, ubranego nieadekwatnie do pory roku i temperatury panującej na dworze, wzbudził zainteresowanie przypadkowych przechodniów, którzy okryli 3-latkę kocykiem i poinformowali o wszystkim policję. 

Jak ustalili mundurowi, którzy przyjechali na miejsce, matka dziewczynki wybrała się tego dnia do swojej znajomej, z którą spożywała alkohol. W trakcie spotkania nie zauważyła nawet, kiedy dziecko wyszło na ulicę, ubrane w koszulkę z krótkim rękawkiem. Badanie wykazało w organizmie kobiety prawie 4 promile alkoholu.
34-latka trafiła do policyjnej celi, a jej dziecko pod opiekę babci.

 Po wytrzeźwieniu nieodpowiedzialna matka zostanie doprowadzona do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe, gdzie usłyszy zarzut narażenia dziewczynki na utratę życia i zdrowia. Za przestępstwo to grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach/ mw)
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne