Dramat na ul. Bałtyckiej w Olsztynie: pijany kierowca ciężarówki powoduje masowy wypadek

 Około godziny 19 na ul. Bałtyckiej w Olsztynie doszło do poważnego wypadku. Prowadzona przez pijanego kierowcę wywrotka staranowała przystanek autobusowy, trzy samochody osobowe i autobus komunikacji miejskiej linii 106. W wyniku zdarzenia rannych zostało kilkanaście osób, w tym trzy ciężko.

foto: PixaBay

W poniedziałek wieczorem w Olsztynie na ul. Bałtyckiej doszło do poważnego wypadku drogowego. Ciężarówka prowadzona przez nietrzeźwego kierowcę zderzyła się z autobusem miejskim oraz trzema samochodami osobowymi. Wypadek wydarzył się około godziny 19, a świadkowie twierdzą, że przed zderzeniem ciężarówka jechała slalomem.

Wywrotka jechała od Gutkowa w stronę centrum. Na zakręcie przy szkole samochód jechał od boku do boku, przetrącił przystanek autobusowy, wjechał w trzy auta osobowe. Następnie wjechał w tył autobusu komunikacji miejskiej linii 106 - relacjonował mł. asp. Jacek Wilczewski z olsztyńskiej policji.

W wyniku tego dramatycznego zdarzenia jedno z aut osobowych dachowało. W sumie w wypadku brało udział 26 osób, z czego 12 trafiło do szpitala. Trzy osoby są w stanie ciężkim - dwoje pasażerów autobusu oraz kierowca dachującego samochodu osobowego.

Kierowca ciężarówki został poddany badaniu alkomatem, które wykazało dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Według wstępnych informacji policji, sprawca wypadku nie doznał żadnych obrażeń.

Na miejscu wypadku pracują służby ratunkowe, a ulica Bałtycka jest zablokowana w obu kierunkach, co powoduje poważne utrudnienia w ruchu.

Ta tragedia w Olsztynie jest kolejnym przypomnieniem o niebezpieczeństwach związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu.

Komentarze