Tragiczny finał pościgu w Legnicy: Nietrzeźwy kierowca zabił 21-latkę

 Szalony pościg ulicami Legnicy zakończył się tragedią. Nietrzeźwy kierowca, uciekając przed policją, potrącił 21-latkę, która mimo prób reanimacji zmarła na miejscu. 24-latek, który prowadził pojazd mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i mimo dwóch aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów, teraz czeka go do 12 lat pozbawienia wolności.

zdjęcia: Policja/ grafika- GW

Rankiem w Legnicy rozegrała się dramatyczna sytuacja. Nietrzeźwy kierowca, pomimo dwóch aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów, zignorował polecenie zatrzymania wydane przez patrol policji i rozpoczął ucieczkę, podczas której potrącił młodą kobietę.

Około godziny 07:30 funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który poruszał się Fordem Focus ulicą Wielogórską. Policjanci drogówki natychmiast udali się na miejsce, gdzie na ulicy Jaworzyńskiej zauważyli zgłoszony pojazd. Mimo wydanych poleceń do zatrzymania, wyraźnie oznaczonych sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, kierowca zaczął uciekać, nie zważając na przepisy ruchu drogowego.

Brawurowa ucieczka zakończyła się na ulicy Fiołkowej, gdzie nietrzeźwy mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, potrącił 21-letnią kobietę i uderzył w zaparkowane przy posesji pojazdy. Pomimo natychmiast podjętej przez policjantów reanimacji, której kontynuowali do czasu przyjazdu karetki pogotowia, młoda kobieta zmarła na miejscu.

Kierowca, po przebadaniu alkomatem, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, 24-latek posiadał dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci z legnickiej drogówki oraz grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z prokuratorem przeprowadzają na miejscu intensywne działania w celu zabezpieczenia materiału dowodowego.

24-letniemu kierowcy, który spowodował wypadek pod wpływem alkoholu, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Śmierć 21-latki stanowi tragiczne przypomnienie o konsekwencjach jakie niesie za sobą nietrzeźwe prowadzenie pojazdu i ignorowanie przepisów ruchu drogowego.

Komentarze