Tornado zniszczyło kluczowy zakład produkcyjny Pfizer'a w Karolinie Północnej

 Silne tornado o sile EF3 przetoczyło się przez Karolinę Północną, powodując znaczne uszkodzenia, w tym kluczowego zakładu produkcyjnego Pfizer'a. Tornado, które przeszło przez hrabstwa Nash i Edgecombe, spowodowało poważne zniszczenia w fabryce produkującej prawie 30% wszystkich sterylnych preparatów do wstrzykiwania używanych w amerykańskich szpitalach.


foto: 
edition

W środę, tornado o sile EF3 przeszło przez Karolinę Północną, przynosząc ze sobą zniszczenie na dużą skalę. Jednym z najbardziej dotkniętych miejsc jest kluczowy zakład produkcyjny firmy Pfizer w mieście Rocky Mount. Zniszczenia są poważne, a ich skutki mogą mieć wpływ na globalną produkcję leków.

Fabryka firmy Pfizer, która jest jednym z największych na świecie zakładów produkujących sterylnych preparatów do wstrzykiwania, doświadczyła znacznych szkód. Na nagraniu z powietrza widać pogięte zadaszenie i gruz rozrzucony na pobliskim parkingu. Zakład, który zatrudnia ponad 4,5 tys. specjalistów, produkuje prawie 30% wszystkich sterylnych preparatów do wstrzykiwania używanych w amerykańskich szpitalach.

Niemniej jednak, pomimo zniszczeń, wszyscy pracownicy zdołali się bezpiecznie ewakuować. W chwili obecnej firma analizuje, jakie konsekwencje dla produkcji leków będzie miało uderzenie tornada.

Efekty tornada nie ograniczyły się do fabryki. Z powodu przewróconego drzewa, zamknięta została autostrada międzystanowa nr 95 w obu kierunkach. Zdarzenie to z pewnością będzie miało długotrwały wpływ na mieszkańców Karoliny Północnej, a jego skutki mogą odczuć pacjenci na całym świecie, oczekując na leki wyprodukowane w tym zakładzie.

Dalsze informacje na temat skutków tornada i jego wpływu na produkcję leków zostaną udostępnione, gdy tylko będą dostępne

Komentarze