Niezidentyfikowany bezzałogowiec spadł na Dolnym Śląsku

Niewielki, niezidentyfikowany bezzałogowiec został znaleziony w okolicach miejscowości Trzebień na Dolnym Śląsku. Wojsko zabezpieczyło urządzenie, a teraz trwają prace nad ustaleniem, do kogo należy i jak znalazło się w tym miejscu.

grafika: GW

Artykuł: W spokojnej miejscowości Trzebień na Dolnym Śląsku, doszło do nietypowego zdarzenia. Niezidentyfikowany obiekt, później zidentyfikowany jako mały bezzałogowiec ze skrzydłami, spadł na obszar leśny w bliskim sąsiedztwie stacji benzynowej. Mimo niecodziennego zdarzenia, nikomu na szczęście nic się nie stało.

Informację o upadku obiektu służbom przekazał świadek, który twierdził, że widział jak niewielki samolot spada na ziemię. Strażacy oraz policja natychmiast zostali skierowani na miejsce, gdzie po krótkich poszukiwaniach odnaleźli tajemniczy obiekt kilkaset metrów od drogi.

Reporter RMF FM, który dotarł na miejsce, przekazał, że znaleziony obiekt to nie kwadrokopter, lecz mały bezzałogowiec ze skrzydłami. Po upadku nie doszło do eksplozji ani pożaru, co pozwoliło na sprawne zabezpieczenie obiektu przez wojsko. Aktualnie trwa wyjaśnianie, do kogo należy urządzenie i w jaki sposób znalazło się w tym miejscu. Tymczasem mieszkańcy Trzebienia z zaciekawieniem obserwują rozwijające się wydarzenia, które na pewno na długo zostaną w ich pamięci.

Komentarze