Media informują o wynikach badań krwi kierowcy po tragicznym wypadku w Krakowie

 Kierowca samochodu, który spadł z mostu Dębnickiego w Krakowie, prowadził pod wpływem alkoholu. W wyniku wypadku zginęło czterech młodych mężczyzn. Wyniki badań krwi i moczu ofiar ujawniły obecność alkoholu u trzech z nich.

foto: Policja

To był tragiczny wypadek, który wstrząsnął mieszkańcami Krakowa. W nocy z piątku na sobotę samochód marki Renault Megan spadł z mostu Dębnickiego w Krakowie. Na miejscu zginęło czterech młodych mężczyzn.

Mł. kpt. Hubert Ciepły, rzecznik prasowy małopolskiej straży pożarnej, podał w rozmowie z polsatnews.pl, że 24-letni kierowca stracił panowanie nad autem i wypadł z mostu. Pojazd dachował na bulwarze Czerwińskiego.

W wyniku wypadku życie stracili 20-letni Marcin H., 24-letni Michał G., 23-letni Aleksander T. i 24-letni Patryk P., który miał kierować samochodem w nocy tragedii.

Leszek Brzegowy z Prokuratury Okręgowej w Krakowie przekazał, że ciała ofiar wypadku zostały zabezpieczone do badań, które miały na celu ustalić ewentualną obecność środków odurzających, narkotyków i alkoholu.

Jak informuje "Fakt", wyniki badań ujawniły, że trzej z czterech mężczyzn na pewno byli pod wpływem alkoholu. Kierowca, Patryk P., miał 2,3 promila alkoholu we krwi i 2,6 promila w moczu. Michał G., jeden z pasażerów, miał 1,3 promila alkoholu we krwi i 1,6 promila w moczu, a Aleksander T. - 1,4 promila w krwi i 1,2 promila w moczu. Czwarty z mężczyzn nie został wymieniony w protokole badań.

Ta straszna tragedia stanowi brutalne przypomnienie o niebezpieczeństwach prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i zostawiła nieusuwalne piętno na sercach rodzin ofiar oraz społeczności lokalnej.

A.K.

źródło: PolsatNews

Komentarze