Tragiczny wypadek z udziałem rowerzystki

Do śmiertelnego wypadku z udziałem rowerzystki doszło wczoraj po południu w miejscowości Zakrzówek Wieś. Pojazd marki Citroen Jumper potrącił jadącą w tym samym kierunku 43-letnią cyklistkę. Mimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej kobiety nie udało się uratować. Do wypadku doszło w terenie niezabudowanym i nieoświetlonym, zaś rowerzystka nie posiadała świateł w rowerze ani elementów odblaskowych.

foto: policja


Wczoraj przed godziną 17:00 kraśniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Zakrzówek Wieś. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód marki Citroen Jumper  na prostym odcinku drogi podczas wymijania sięz innym pojazdem jadącym z naprzeciwka, najechał na jadącą przed nim rowerzystkę. Citroenem jechali strażacy ochotnicy, którzy od razu przystąpili do akcji reanimacyjnej.

Policjanci ruchu drogowego z Kraśnika, którzy przyjechali na miejsce wypadku, dołączyli się do akcji ratunkowej. Pomimo podjętych wysiłków ratowników medycznych  i funkcjonariuszy, 43 latka wskutek odniesionych obrażeń zmarła.

Jak ustalili policjanci, wypadek miał miejsce w terenie niezabudowanym i nieoświetlonym. Rowerzystka nie posiadała świateł w rowerze ani elementów odblaskowych. Kierowca citroena był trzeźwy, pobrano od niego też krew do badań.

Droga powiatowa była całkowicie zablokowana na czas prowadzonych na miejscu wypadku oględzin.  Teraz będzie prowadzone postępowanie, które ma na celu ustalenie wszystkich szczegółów tego tragicznego zdarzenia.

m. a. Paweł Cieliczko


Komentarze