Rząd przygotowuje się do przeprowadzenie masowych szczepień przeciwko COVID-19

 Wprowadzenie przez rząd ograniczeń dotyczących pandemii koronawirusa oraz zachowywanie dyscypliny przez społeczeństwo przyniosło stabilizację dynamiki zachorowań na COVID-19. Po raz pierwszy od dwóch tygodni dzienna liczba zachorowań spadła poniżej 20 tys. osób. Jednocześnie rząd nadal zwiększa liczbę dostępnych łóżek dla chorych na COVID-19, buduje szpitale tymczasowe oraz przygotowuje się do przeprowadzenie masowych szczepień przeciwko COVID-19.

Fot. Adam Guz / KPRM

Jak pokazują statystyki, wprowadzone przez rząd obostrzenia wpłynęły na mniejszą aktywność i mobilność społeczeństwa, mierzoną telefonami komórkowowymi.

Żadne rządowe decyzje nie zadziałałyby, gdyby nie samodyscyplina i odpowiedzialność Polaków – zaznaczył minister Michał Dworczyk. Jako rząd, chcemy za tę dyscyplinę podziękować, bo tylko wspólnie jesteśmy w stanie wygrać z pandemią – dodał.

Zwiększanie liczby dostępnych łóżek dla chorych na COVID-19

Jak zaznaczył minister Michał Dworczyk, w kolejnych dniach do użytku będą oddawane kolejne szpitale tymczasowe w różnych częściach Polski. Jednocześnie, w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym, dla chorych na COVID-19 zostanie przekazanych kolejne 200 łóżek. Oznacza to, że łącznie będzie tam dostępnych 500 łóżek, w tym 60 respiratorowych.

Mamy nadzieję, że nowotworzone szpitale tymczasowe nigdy nie będą wykorzystane. Zawsze mówiliśmy, że to tzw. czwarta linia obrony. Budujemy ewentualny bufor na czas, gdyby szpitale stacjonarne nie mogły przyjmować pacjentów – wyjaśnił szef KPRM.

Szczepionka na COVID-19

Rząd przygotowuje się do przeprowadzenie masowych szczepień przeciwko COVID-19. Jak poinformował minister Michał Dworczyk, w perspektywie kilkunastu dni rząd będzie gotowy do przedstawienia całego procesu szczepień przeciw koronawirusowi. Przyjęcie szczepionki na COVID-19 będzie dobrowolne.

Obecnie pracuje zespół roboczy powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego, którego zadaniem jest opracowanie procesu logistycznego związanego z zaszczepieniem Polaków przeciw koronawirusowi.


Komentarze