FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Traktorzysta uszkodził ogrodzenie. Był tak pijany, że nie widział wypadającego z jego przyczepy drzewaBył tak pijany, że nie zauważył wypadającego drzewa, które przewoził na doczepionej do traktora przyczepie. Nie zatrzymał się i jadąc dalej uszkodził ogrodzenie na jednej z posesji. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 62-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze z powiatu lubińskiego ustalili również, że ciągnik którym poruszał się mężczyzna nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnej celi, a następnie został przewieziony do zakładu karnego. Stracił również swoje prawo jazdy.


foto: policja


Policjanci z Komisariatu w Rudnej otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który prowadząc ciągnik rolniczy uszkodził ogrodzenie na jednej z posesji na terenie gminy i prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, od razu zauważyli traktor i zatrzymali jego kierowcę. 


Okazał się nim mieszkaniec gminy Rudna. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna wracał z lasu ciągnikiem wraz z przyczepą, na której przewoził drzewo. W pewnym momencie uszkodzeniu uległo koło przyczepy. W wyniku tego, źle zabezpieczone drewno zaczęło wypadać na jezdnię. Mężczyzna był tak pijany, że nie zauważył tego i dalej kontynuował swoją jazdę. W konsekwencji spadające drzewo uszkodziło ogrodzenie jednej z posesji. Policjantów o całej sytuacji powiadomił poszkodowany w wyniku uszkodzenia płotu.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny siedzącego za kierownicą ciągnika. Miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mundurowym tłumaczył, że wypił piwo dzień wcześniej.

To jednak nie był koniec problemów 62- latka. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gminy Rudna figuruje jako poszukiwany do odbycia 3 - miesięcznej kary pozbawienia wolności. Dodatkowo policjanci ustalili, że pojazd którym poruszał się nieodpowiedzialny kierowca nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna trafił do policyjnej celi. 62-latek stracił swoje prawo jazdy. Odpowie za kierowanie ciągnikiem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo będzie musiał liczyć się z opłatą karną za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Kamil Rynkiewicz

« PREV
NEXT »

Popularne