FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Kucyk maltretowany przez rodzinę właściciela. Reakcja prokuratury – brak reakcji!Kilka dni temu właściciel kucyka przekazał inspektorom Towarzystwa Ochrony Zwierząt nagrania, na których widać jak jego rodzina dręczy zwierzę. Robią to z premedytacją. Mężczyzna twierdzi, że pod jego nieobecność, Gucio jest bity i kopany przez jego byłą żonę, a także przez dzieci, które kobieta nakłania do tego, żeby zadawały cierpienie kucykowi. 

foto: screen-YouTube

Słowa mężczyzny potwierdzają nagrania z monitoringu. Posiada on także zdjęcia, na który widać obrażenia, które Guciowi zadała rodzina. Właściciel obawia się o życie kucyka, a także o bezpieczeństwo psa, który mieszka na posesji. 

Gehenna kucyka traw kilka miesięcy. Właściciel Gucia wielokrotnie prosił o pomoc. Urzędnicy są bezsilni, a policja, jak twierdzi, zlekceważyła sprawę. Nie pomogło nawet zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które mężczyzna złożył do prokuratury w Kluczborku. Ta, pomimo dowodów – filmów i zdjęć oraz zeznań świadków – umorzyła dochodzenie. 


Zrozpaczony mężczyzna, który obawia się o życie zwierząt, a także o własne bezpieczeństwo, poprosił o pomoc inspektorów. Oni nie odmówili pomocy i zajęli się sprawą. Właściciel zaskarżył postanowienie prokuratury, a Towarzystwo Ochrony Zwierząt dołączyło do sprawy jako oskarżyciel posiłkowy. 


Towarzystwo Ochrony Zwierząt  przypomina: „Zarówno świadome zadawanie bólu i cierpienia jak i złośliwe drażnienie i straszenie, jest znęcaniem się nad zwierzętami i stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat oraz karą grzywny nawet do 100 tysięcy złotych”. 

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: Towarzystwo Ochrony Zwierząt
« PREV
NEXT »

Popularne