FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Tragedia na Wyspach. Pięciu Polaków zamordowało rodakaBrytyjska policja poinformowała na swojej stronie internetowej o zatrzymaniu pięciu podejrzanych o zabójstwo Polaka w Wakefield na północy Anglii. Ofiara to 30-latek pochodzący z Ozorkowa.


foto: Facebook


Do morderstwa 30-letniego Aleksandra P. doszło w poniedziałek (9 września) na Pinderfields Road w Wakefield w Anglii. Jego ciało leżące przy ulicy odnaleziono kilka minut po północy. Na miejsce wezwano pogotowie. Lekarz stwierdził liczne obrażenia ciała i zgon.

Policji zajęło kilka dni zidentyfikowanie kim był mężczyzna. Na swojej stronie policjanci apelowali również do lokalnej społeczności, aby świadkowie zdarzenia skontaktowali się z komendą i pomogli w sprawie.

Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo pochodzącego z Białej Podlaskiej 19-letniego Marcela S. Mężczyznę aresztowano. 17. września śledczy z West Yorkshire Police dokonali kolejnych zatrzymań. Aresztowani są z Białej Podlaskiej i okolic, a przebywali w Anglii. To 27-letni Maciej S., 23-letni Adam L., 23-letni Michał S. oraz 20-letnia Karolina K.

Jak podaje portal słowopodlasia- podejrzani wcześniej włamali się do mieszkania ofiary, a następnie między nimi a Aleksandrem P. wywiązała się bójka. Napastnicy mieli przewagę liczebną, ale Aleksander P. długo się bronił. – Olek nie należał do chucherek. Od wielu lat trenował boks. To była jego pasja, wiele godzin spędzał też na siłowni. Brat mieszkał sam, zastał sprawców w swoim mieszkaniu. Chciał tylko bronić swojej własności, a walka jeden na trzech nigdy nie będzie równa – mówi zrozpaczona Malwina Pawlak, siostra zamordowanego. – O zdarzeniu poinformowała rodzinę nasza siostra, która mieszka w Anglii. To ona identyfikowała ciało – dodaje pani Malwina.źródło: dziennikwschodni/ londynek/ bp24/ slowopodlasia

Karolina K.


Michał Sz. Marcel Sz.

« PREV
NEXT »

Popularne