FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Policjanci odnaleźli 28-letnią Polkę, która zaginęła w Wielkiej BrytaniiDzięki współpracy międzynarodowej, szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 28-letniej mieszkanki Jastrzębia-Zdroju. Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji z Komendy Głównej przekazało informację, za pośrednictwem biura SIREN z Wielkiej Brytanii, że zaginiona jastrzębianka została odnaleziona.


foto ilustracyjne: pixabay


Wczoraj jastrzębska komenda została poinformowana, przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji z Komendy Głównej, że zaginiona 28-letnia jastrzębianka, została odnaleziona na terenie Wielkiej Brytanii. Rodzice kobiety 12 września zgłosili w komendzie, że od dnia 27 sierpnia 2019 roku nie mają kontaktu z córką. 


Kobieta od 5 lat przebywa w Anglii, gdzie mieszka i pracuje. Biuro SIREN przekazało informację, iż życiu i zdrowiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo. Zaginiona przekazała policjantom z Anglii, że skontaktuje się z rodziną w Polsce. Nie wiadomo, jak długo trwałyby poszukiwania, gdyby nie biuro SIREN, które jest jedynym punktem kontaktowym działającym przez całą dobę, każdego dnia - właściwym w zakresie wymiany informacji w ramach Systemu Informacyjnego Schengen (SIS).

Biura SIRENE funkcjonują w każdym z państw strefy Schengen, dzięki czemu polska Policja ma stały, bezpośredni kontakt z policjami państw całego obszaru Schengen.
Wymiana informacji odbywa się poprzez wymianę elektronicznych formularzy. Językiem komunikacji pomiędzy biurami SIRENE jest głównie język angielski, ale też francuski, niemiecki i hiszpański.

« PREV
NEXT »

Popularne