FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Chciał rozjechać policjantów i staranował radiowózPolicjanci z żarskiej jednostki zatrzymali 29-letniego kierowcę opla, który chciał rozjechać policjanta. Uciekając staranował radiowóz. Podczas pościgu nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Jak się okazało był nietrzeźwy, miał blisko 1,5 promila alkoholu we krwi. Kierowcy może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


foto: policja


W piątkowe popołudnie, tj. 20 września, na terenie Żar działania żarskich funkcjonariuszy wspomagali policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. Przed godziną 17.00 na jednej z ulic, patrol policjantów zauważył samochód marki Opel na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca na widok radiowozu zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli za samochodem, który wjechał na podwórze i tam się zatrzymał.

Gdy funkcjonariusze wysiedli z radiowozu, kierowca odwrócił się w ich kierunku, wrzucił wsteczny bieg i gwałtownie ruszył w ich stronę. Opel staranował radiowóz, a kierowca rozpoczął ucieczkę, nie reagując na okrzyki policjantów. Funkcjonariusze wykorzystali broń służbową, strzelając w kierunku kół pojazdu, aby go unieruchomić. Mimo tego kierowca opla odjechał. Nie reagował na sygnały wysyłane przez policyjny radiowóz.

W żarskiej jednostce ogłoszono alarm. Funkcjonariusze wszystkich pionów zaangażowali się w poszukiwania. Na obrzeżach miasta szybko odnaleźli porzucony pojazd. Dzięki dobremu rozpoznaniu, wiedzy i typowaniom żarskich policjantów, już po niespełna dwóch godzinach od zdarzenia, 29-letni kierowca i 22-letni pasażer byli w rękach policjantów. Jak się okazało, kierowca miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na przesłuchanie. Do wyjaśnienia zatrzymano również pasażera.

Kierowca usłyszy najprawdopodobniej zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, nie zatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania w stanie nietrzeźwości oraz uszkodzenia mienia. Materiał dowodowy w tej sprawie nadal jest zbierany.

Mężczyźnie może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

« PREV
NEXT »

Popularne