Zatrzymany wykładowca usłyszał zarzuty korupcyjne - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


czwartek, 22 sierpnia 2019

Zatrzymany wykładowca usłyszał zarzuty korupcyjnePolicjanci z Wydziału dw. z Korupcją KWP w Gdańsku zatrzymali w trakcie przyjmowania łapówki 63-letniego nauczyciela akademickiego. Mężczyzna w zamian za 2,5 tys. zł przekazał świadectwo ukończenia studiów podyplomowych. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


foto: policjaFunkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem korupcji pracowali nad sprawą sprzedaży dyplomów ukończenia studiów. 19 sierpnia zatrzymali na gorącym uczynku 63-letniego mężczyznę, który w zamian za 2,5 tys. zł przekazał świadectwo ukończenia studiów podyplomowych. Policjanci pracując nad sprawą zabezpieczyli w mieszkaniu mężczyzny kopie świadectw dojrzałości różnych osób, komputer oraz nośniki danych.

63-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa, za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczamy kolejnych zatrzymań.

(KWP w Gdańsku / kp)

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne