FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Lublin: Poszukiwany rzucał butelkami w blok, drugi rzucił się na interweniującego policjanta3 czerwca policjanci otrzymali zgłoszenie, o mężczyźnie rzucającym butelkami w jeden z bloków na ul. Hutniczej w Lublinie. Na miejscu zatrzymali mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi. Okazał się nim 22-latek z Lublina. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie wyszło na jaw, że jest poszukiwany do odbycia kary ponad pół roku pozbawienia wolności. Ponadto został zatrzymany 33-latek, który rzucił się na interweniującego policjanta.


foto: screen-wideo


3 czerwca około godz. 16:20 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie otrzymał zgłoszenie, że na ul. Hutniczej mężczyzna rzuca butelkami w blok. Na miejsce pojechali policjanci z III komisariatu. We wskazanym miejscu zauważyli grupę osób. 


W tej grupie był mężczyzna odpowiadający wskazanemu rysopisowi, który na widok mundurowych zaczął uciekać. Policjanci po pościgu pieszym zatrzymali uciekiniera, który oświadczył, że uciekał ponieważ jest poszukiwany.

 Mężczyzna był agresywny, wobec tego funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego. Kiedy zakładali mężczyźnie kajdanki, podeszła do nich grupa osób żądając puszczenia ich kolegi. W pewnym momencie jeden z mężczyzn rzucił się na jednego z policjantów łapiąc go za szyję i próbując przewrócić na ziemię. 


Napastnik natychmiast został obezwładniony przez drugiego z funkcjonariuszy. Na miejsce przyjechały kolejne patrole, które udzieliły wsparcia interweniującym policjantom. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na VI Komisariat Policji w Lublinie.

Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 22 i 33-lat. Młodszy z nich po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazał się być, osobą poszukiwaną dwoma podstawami prawnymi. Ma do odbycia karę ponad pół roku pozbawienia wolności za kradzieże. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Z 33-latkiem będą przeprowadzone dalsze czynności procesowe, zostanie też doprowadzony do Prokuratury. Będzie odpowiadał za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz za wywieranie wpływu na czynności podejmowane przez policjantów. Jak ustalili policjanci mężczyzna w przeszłości był już wielokrotnie karany m.in. za rozboje, kradzieże i włamania.

Z kolei 22-letni mieszkaniec Lublina trafi do aresztu śledczego w celu odbycia zasądzonej kary ponad pół roku pozbawienia wolności.

K.K.


« PREV
NEXT »

Popularne