Tragedia na drodze. Zginęła motorowerzystka - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 13 lipca 2019

Tragedia na drodze. Zginęła motorowerzystka


Tarnogórscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Opatowickiej z ulicą Obwodnica w Tarnowskich Górach. Jadąca skuterem 35-latka, zderzyła się z samochodem ciężarowym, którego kierowca prawdopodobnie wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Pomimo szybkiej reakcji świadków i reanimacji kobiety, mieszkanka powiatu tarnogórskiego zmarła.foto: Policja Śląska

Do zdarzenia doszło około godziny 5.30 na skrzyżowaniu ulicy Opatowickiej z ulicą Obwodnica w Tarnowskich Górach. Z ustaleń policjantów wynika, że 35-latka jechała skuterem ulicą Opatowicką w kierunku centrum Tarnowskich Gór. Na skrzyżowaniu, zderzyła się z samochodem ciężarowym, którego kierowca prawdopodobnie wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. 


Pomimo szybkiej reakcji świadków i walki o życie kobiety, mieszkanki powiatu tarnogórskiego nie udało się uratować. Zmarła w wyniku poniesionych obrażeń. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ruchu drogowego zbadali stan trzeźwości 32-letniego kierowcy ciężarówki. 


Mężczyzna był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Utrudnienia w miejscu zdarzenia trwały około czterech godzin. Miejsce wypadku zabezpieczali tarnogórscy policjanci, którzy wyznaczyli objazdy. Okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia, wyjaśniać będzie miejscowa prokuratura we współpracy z tarnogórską jednostką policji.

Nie podlega dyskusji fakt, że na drodze musi uważać każdy uczestnik ruchu. Okoliczności zdarzeń bywają najróżniejsze, zawsze jednak liczą się sekundy. Pamiętajmy, na drodze trudno o margines błędu. Dlatego apelujemy o rozwagę przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, uważajmy i nie powodujmy sytuacji niebezpiecznych, które mogą być tragiczne w skutkach.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne