FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Młoda kobieta zgwałcona przez… dzieci


Młoda kobieta stała się ofiarą zbiorowego gwałtu. Sprawa jest bulwersująca, gdyż sprawcami są chłopcy w wieku od 12 do 14 lat. W zagajniku w miejscowości Mülheim w Niemczech pięciu chłopców w wieku od 12 do 14 lat zgwałciło 18-letnią kobietę. Zdarzenie miało miejsce w piątkowy wieczór. Sprawcy swoją ofiarę pobili i zgwałcili. Następnie zostawili w lasku, gdzie odnalazł ją okoliczny mieszkaniec, który wyszedł z psem na spacer.


Sprawcy są narodowości bułgarskiej, jednak mieszkają i uczą się w Niemczech. 

Od poniedziałku jeden z 14-latków przebywa w areszcie, gdyż istnieje ryzyko ponownego popełnienia przez niego przestępstwa. Już wcześniej prowadzone były wobec niego dwa postępowania w sprawie napaści na tle seksualnym. 


W Niemczech  zdolność ponoszenia odpowiedzialności karnej nabywa się prawnie w wieku 14 lat. Rainer Wendt, szef związku zawodowego policji, chce obniżenia tego wieku do 12 lat. Sprzeciwia się temu minister sprawiedliwości Christine Lambrecht, która uważa, że  odpowiedzialność karna wymaga pewnego stopnia rozwoju psychicznego, którego nie osiąga dziecko poniżej 14. roku życia. 

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: Radio Zet/RMF24


« PREV
NEXT »

Popularne