FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

11-letni Piotrek przegrał walkę z rakiem


Był energicznym, uśmiechniętym chłopcem, aktywnie uprawiał sport. Jego normalne życie przerwała poważna choroba, która niespodziewanie przewróciła życie Piotrka i jego rodziny do góry nogami. Młody kaliszanin nagle zachorował na nowotwór złośliwy. W pomoc chłopakowi włączyły się organizacje charytatywnie, szkoły i wielu mieszkańców Kalisza. Niestety w czwartek 11 lipca chłopiec przegrał walkę z chorobą.


foto: infostrow.pl


Piotr Żakowicz był uczniem Szkoły Podstawowej nr 18 w Kaliszu. Był czynnym sportowcem. Grał w piłkę nożną i uprawiał karate i to z sukcesami. Otrzymał wiele medali i wyróżnień. Jego hobby to rysowanie.

Normalne życie Piotrka zostało zakłócone w sierpniu 2018 roku. Na nodze chłopca pojawił się niewielki guz. Początkowo wydawało się, że to drobny uraz, być może w wyniku uderzenia podczas treningu. Niestety, diagnoza okazała się fatalna. Narośl na nodze to nowotwór złośliwy, który w szybkim tempie niszczy organizm nastolatka.

Od sierpnia 2018 roku przechodził chemioterapię w Warszawie. Niestety nowotwór miał przerzuty na płuca. Chłopak miał bardzo obniżoną odporność. Przebywał w izolacji w kaliskim szpitalu, by nie nabawić się dodatkowo jakiejś infekcji.

W czwartek, 11 lipca, przed godz. 11.00, w kaliskim szpitalu Piotrek przegrał walkę z chorobą.

źródło: infostrow.pl

« PREV
NEXT »

Popularne