FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Brutalny napad w Chorzowie. Zatrzymano 5 osób


Policjanci z chorzowskiej komendy wspólnie z mundurowymi z komisariatu II, zatrzymali pięcioro mieszkańców tego miasta, którzy dopuścili się brutalnego napadu na 28-letniego mężczyznę. Jak się okazało, nie było to ich jedyne przestępstwo. Wszyscy sprawcy usłyszeli już zarzuty, a sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt. Grozi im 12 lat więzienia.


W niedzielne popołudnie mundurowi z chorzowskiej drogówki, jadąc ul Kościuszki, zauważyli grupę młodych osób, które biły leżącego na ziemi mężczyznę. Jeden z agresorów mierzył do niego z przedmiotu przypominającego pistolet. Mundurowi natychmiast wkroczyli do akcji. 


Na widok policjantów napastnicy zaczęli uciekać, ukrywając się ostatecznie w jednym z mieszkań. Na miejsce natychmiast zostały skierowane wszystkie pobliskie patrole. Stróże prawa weszli do mieszkania i zatrzymali czterech mężczyzn oraz jedną kobietę w wieku od 17 do 21 lat. Jak się okazało, nie było to ich jedyne przestępstwo. 


W trakcie przeszukania kryminalni znaleźli narkotyki oraz przedmiot przypominający pistolet. Sprawą zajęli się śledczy z chorzowskiej komendy. Jak ustalili, 28-latek nie tylko został pobity, ale również okradziony. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Sąd Rejonowy w Chorzowie przychylił się do wniosku prokuratora i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi im 12-letni pobyt w więzieniu.

« PREV
NEXT »

Popularne