FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

9-latka odnaleziona w wersalce przeszła operację. Wszystko wskazuje na to, że została brutalnie zgwałcona


9-letnią dziewczynkę, która była skrępowana, zakneblowana i schowana w wersalce odnalazła policja w niedzielę w mieszkaniu w Gorzowie Wlkp. Śledczy nie wykluczają, że dziecko mogło zostać skrzywdzone na tle seksualnym. Podejrzewanym w sprawie jest 24-letni znajomy matki - poinformował w poniedziałek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. Mateusz K. usłyszał już zarzuty. Dziewczynka przebywa w szpitalu. Musiał przejść skomplikowaną operację. 


foto: kuta

Maludy przekazał, że kilka godzin po odnalezieniu 9-latki policja zatrzymała 24-latka podejrzewanego o skrzywdzenie dziecka. To właśnie w jego mieszkaniu była uwięziona dziewczynka. 


Mężczyzna to bliski znajomy matki 9-latki, która w sobotę przekazała mu córkę pod opiekę. Z ustaleń policji wynika, że kiedy matka chciała odebrać dziecko od znajomego ten powiedział jej, że dziewczynka oddaliła się i nie może jej znaleźć.

W te tłumaczenia nie uwierzył 14-letni brat dziewczynki i w niedzielę około godz. 22 wraz ze starszym kolegą poszli do mieszkania mężczyzny przy ul. Małopolskiej na gorzowskim Zwarciu. Te było zamknięte i nikt nie otwierał, przez drzwi usłyszeli jednak niepokojące odgłosy i natychmiast wezwali policję.


- Na miejsce szybko dojechało kilka patroli policji. Wezwano również strażaków, aby siłowo wejść do zamkniętego mieszkania. Tam w wersalce znaleziono skrępowaną i zakneblowaną 9-latkę. Dziecko z uwagi na zły stan zdrowia zostało przewiezione do szpitala - poinformował rzecznik.

Policjanci około godziny pierwszej w nocy, na pobliskiej ulicy Śląskiej znaleźli 24-latka. Mężczyzna próbował uciekać. – Został złapany i obezwładniony – podkreślił nadkom. Maludy. Jak dodał rzecznik lubuskiej policji, Mateusz K. od razu trafił do policyjnej celi. Wszystko wskazuje na to, że dziecko zostało brutalnie zgwałcone przez 24-latka. 


- Stan zdrowia dziewczynki, którą znaleziono skrępowaną i zakneblowaną w jednym z mieszkań w Gorzowie Wlkp. jest dobry i nic nie zagraża jej życiu - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Agnieszka Wiśniewska.
Dziecko zostało przewiezione do lecznicy w niedzielę wieczorem, po tym jak uwolniła je policja. Według informacji Polsat News, dziewczynka przeszła skomplikowaną operację i jej stan jest stabilny. Aktualnie 9-latka znajduje się na oddziale chirurgii dziecięcej.


Prokuratura przedstawiła zarzuty Mateuszowi K. podejrzanemu o uwięzienie i skrzywdzenie 9-letniej dziewczynki. – Mężczyzna usłyszał zarzuty. Z uwagi na dobro pokrzywdzonej rodziny nie będziemy obecnie podawać ich dokładnej treści. Mogę jedynie powiedzieć, że chodzi o przestępstwo związane z pozbawieniem wolności połączone ze szczególnym udręczeniem i przestępstwo z rozdziału k.k. dotyczącego przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Czyny, które zarzucono podejrzanemu, są zagrożone karą od 5 do 15 lat więzienia – powiedział Roman Witkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie. Jak dodał prokurator Witkowski, prokuratura planuje we wtorek wystąpić do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

źródło: PolsatNews/ RMF24/ FaktyInteria/ Fakt24/ GłosWojewódzki
« PREV
NEXT »

Popularne