FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Tragedia w Końskowola. Nie żyje uczennica 8. klasy, strajk nauczycieli zawieszonyNie żyje uczennica 8. klasy Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli. Nauczyciele tej placówki przerwali strajk i wrócili do pracy.


foto ilustracyjne: g/wNie żyje uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli. Nastolatka zmarła we wtorek, 9 kwietnia po południu poza domem. Dziewczynka miała wadę serca, oczekiwała na przeszczep. Tydzień później miała pisać egzaminy kończące szkołę razem z resztą rówieśników. Nauczyciele tej placówki przerwali strajk i wrócili do pracy. Ta informacja wstrząsnęła całym środowiskiem.

Szkoła poinformowała rodziców, że w środę zarówno lekcje jak i egzaminy odbędą się zgodnie z planem. Oddział ZNP w Puławach poinformował, że jeśli pedagodzy ze szkoły w Końskowoli będą na to gotowi, będą mogli wznowić protest.

W środę, po przerwanu strajku do szkoły przyszło ok. 70 procent uczniów, a egzamny gimnazjalne przebiegły bez zakłóceń.

Dyrektor szkoły Beata Antolak stwierdziła, że dzięki takiemu gestowi solidarności ze strony nauczycieli, wszystkim będzie łatwiej przetrwać ten trudny okres.


źródło: radiozet/ wp.pl/ se.pl

« PREV
NEXT »

Popularne