Narkotyki w szkole. Przyniosła je uczennica. W sprawie zatrzymano pięc osób - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


wtorek, 5 marca 2019

Narkotyki w szkole. Przyniosła je uczennica. W sprawie zatrzymano pięc osób


Morąscy kryminalni zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Sprawa wyszła na jaw po tym jak nauczycielka u jednej z nastoletnich uczennic zauważyła narkotyki. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Jeden z nich dodatkowo zarzut udzielania środków odurzających małoletniemu.


foto: pixabayW miniony piątek (01.03.2019) do jednej ze szkół na terenie gminy Morąg nastolatka przyniosła marihuanę. Uczennica chciała się nią pochwalić swoim koleżankom. Całe zdarzenie zauważyła jedna z nauczycielek.


 Zaniepokojona tą sytuacją zareagowało wdrażając słuszny tok postępowania w tej sprawie. Prawidłowe zachowanie nauczycieli i żmudna praca operacyjna morąskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania pięciu osób w wieku od 22 do 28 lat.

Zatrzymani mężczyźni po kolei trafiali do policyjnej celi. Podczas przeszukań w ich mieszkaniach funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli narkotyki. W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili od kogo nastolatka dostała nielegalny susz roślinny. Osoba ta usłyszała zarzut udzielania środków odurzających osobie małoletniej.

Wobec zatrzymanych osób policjanci wnioskowali o zastosowanie dozoru policyjnego i prokurator przychylił się do tego wniosku.

Posiadanie narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo udzielania narkotyków małoletniemu zagrożone jest kara surowszą - bo grozi za nie kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(ak/tm)
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne