Oblał partnerkę benzyną i podpalił. 56-latek oskarżony o zabicie - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 7 lutego 2019

Oblał partnerkę benzyną i podpalił. 56-latek oskarżony o zabicieProkuratura Rejonowa w Kościerzynie skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucono zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.


foto: policja18 listopada 2018 roku Państwowa Straż Pożarna powiadomiła funkcjonariuszy Policji o zdarzeniu, w wyniku którego poparzona została 49-letnia kobieta. Jako prawdopodobną przyczynę wskazano wybuch pieca, co zostało wykluczone w wyniku przeprowadzonych na miejscu czynności.

Jak ustalono, pokrzywdzona wspólnie z konkubentem oraz jego kolegą spożywała alkohol. Pomiędzy partnerami doszło do kłótni, w trakcie której mężczyzna oblał kobietę benzyną, a następnie podpalił.

Funkcjonariusze Policji zatrzymali 56-latka. Mężczyzna znajdował się w stanie upojenia alkoholowego.

Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala. W wyniku zdarzenia doznała rozległych i głębokich oparzeń II i III stopnia 40 % powierzchni ciała, to jest głowy, szyi, klatki piersiowej, kończyn górnych i dolnych.

Przesłuchana w trakcie pobytu w szpitalu kobieta wskazała jako sprawcę doznanych przez nią ciężkich oparzeń ciała swojego 56-letniego konkubenta.

Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie przestępstwa usiłowania zabójstwa.

Pokrzywdzona zmarła w dniu 4 grudnia 2018 roku.

Z opinii sądowo-lekarskiej wynika, że bezpośrednią przyczyną zgonu pokrzywdzonej były zaburzenia metaboliczne stanowiące powikłania po rozległym i dość głębokim oparzeniu termicznym licznych okolic ciała.

Mężczyźnie został zmieniony zarzut z usiłowania zabójstwa na zarzut zabójstwa pokrzywdzonej w zamiarze bezpośrednim i ze szczególnym okrucieństwem, to jest popełnienie przestępstwa.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia.

Zarzucone oskarżonemu przestępstwo jest zbrodnią, zagrożoną karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec oskarżonego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne