Lublin: Pijane i agresywne nastolatki, 13 i 16-latka, szarpały i kopały policjantów - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 7 lutego 2019

Lublin: Pijane i agresywne nastolatki, 13 i 16-latka, szarpały i kopały policjantówNocna interwencja dotycząca zakłócania spoczynku nocnego przy ul. Żelaznej zakończyła się zatrzymaniem trzech „dziewczynek”. Dwie z nich to nieletnie 13 i 16-latka (ponad 1.3 i 0.7 promila alkoholu w organizmie). Trzecia to 19-latka mająca prawie 2 promile alkoholu. Dziewczyny piły alkohol i krzyczały na ulicy i klatce schodowej. Na widok umundurowanych policjantów i informacji o końcu imprezy wpadły w szał. Były wulgarne, nie chciały wykonywać poleceń funkcjonariuszy a po chwili szarpały za mundury i kopały policjantów. Nieletnie trafiły do policyjnej izby dziecka a 19-latka do policyjnego aresztu.


foto: policjaTuż przed północą policjanci z III komisariatu otrzymali zgłoszenie dotyczące zakłócania spoczynku nocnego przy ul. Żelaznej. Grupa osób miała krzyczeć i wchodzić na klatkę schodową. Wysłani na interwencję policjanci zastali tam cztery „dziewczynki”. Wszystkie zachowywały się bardzo głośno i spożywały alkohol. Na widok umundurowanych policjantów trzy z nich stały się agresywne. Były wulgarne, nie chciały wykonywać poleceń funkcjonariuszy a po chwili szarpały za mundury i kopały policjantów.

Najmłodsza z nich miała 13-lat i ponad 1.3 promila alkoholu w organizmie. Kolejna 16-latka miała 0.7 promila alkoholu, natomiast najstarsza 19-latka prawie 2 promile. Pijane i agresywne dziewczyny zostały zatrzymane. 19-latka trafiła do policyjnego aresztu, natomiast nieletnie 13 i 16 latka do policyjnej izby dziecka. Wśród nich była także 15-latka (prawie promila alkoholu w organizmie), która zachowywała się spokojnie i wykonywała polecenia policjantów, dlatego została przekazana ojcu.

Wszystkie trzy nieletnie odpowiedzą przed sądem rodzinnym natomiast 19-latka odpowie za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

AF.

« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne