Wybuch w czeskiej kopalni, nie żyje 13 osób, w tym 11 Polaków i 2 Czechów - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

piątek, 21 grudnia 2018

Wybuch w czeskiej kopalni, nie żyje 13 osób, w tym 11 Polaków i 2 Czechów


13 górników, w tym 11 Polaków i 2 Czechów, zginęło w wyniku czwartkowego wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego w Karwinie-- poinformowali w piątek rano przedstawiciele władz kopalni.


foto: ct24.ceskatelevize


W kopalni w Karwinie, w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, na głębokości ponad 800 metrów pracowało 23 górników - poinformował rzecznik kopalni Ivo Czelechovsky. Według nieoficjalnych informacji było to 22 Polaków i jeden Czech. 


Do wybuchu doszło w czwartek o godzinie 17.16 w Czechach w miejscowości Karwina. Pracę w kopalni przerwano i rozpoczęto akcje ratowniczą. Przyczyną tragedii było zapalenie się metanu, który zniszczył kilka podziemnych stanowisk pracy górników. W czasie wybuchu pod ziemią pracowało 23 górników, w tym 22 Polaków - poinformował rzecznik kopalni Ivo Czelechovsky. 

Niektórzy ranni zostali opatrzeni na miejscu, a co najmniej trzy osoby zostały odwiezione do szpitala. - O godzinie 21.30 mężczyzna został przetransportowany helikopterem pogotowia do kliniki specjalizującej się w oparzeniach w Ostrawie. Jest operowany. Jego stan jest ciężki - powiedziała Naomi Chattová, rzeczniczka szpitala. 


Eksploatacja węgla w kopalni określanej jako CSM (dawniej kopalnia Młodzieży Czechosłowackiej) rozpoczęła się w 1968 r. i aktualnie należy do Kopalni Ostrawsko – Kawińskiej, która jest jedyną kopalnią węgla kamiennego w Czechach.

źródło: tvn24/ PolsatNew/ RadioZet/ wp.pl/
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...