Nie żyje Jolanta Szczypińska. Posłanka miała 61 lat, zmarła po długiej chorobie - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

niedziela, 9 grudnia 2018

Nie żyje Jolanta Szczypińska. Posłanka miała 61 lat, zmarła po długiej chorobieW wieku 61 lat w sobotę, 8 grudnia, zmarła Jolanta Szczypińska. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości pod koniec listopada w ciężkim stanie trafiła do szpitala.


foto: FacebookJolanta Szczypińska urodziła się w 1957 r. w Słupsku. Po ukończeniu policealnego studium medycznego, pracowała w Wojewódzkim Szpitalu w Słupsku jako pielęgniarka. W latach 80. była jednym z współzałożycieli NSZZ „Solidarność” Służby Zdrowia w Słupsku.

od lat 90 posłanka pełniła funkcję prezes zarządu województwa w woj. słupskim. W 2004 r. objęła mandat posła po rezygnacji Wiesława Walendziaka. W klubie PiS była wiceprzewodniczącą i zastępcą rzecznika dyscyplinarnego partii.

Od 2005 roku nieprzerwanie była posłanką Prawa i Sprawiedliwości. W 2009 i 2014 startowała bez skutku z ramienia PiSdo Parlamentu Europejskiego.

Poważne problemy zdrowotne posłanki Szczypińskiej zaczęły się już kilkanaście lat temu. Kobieta zmagała się z nowotworem.

W marcu 2015 roku w mediach pojawiła się informacja o nawrocie choroby. Ostatnio jednak hospitalizowano Szczypińską z innej przyczyny. Powodem miały być powikłania po zabiegu urologicznym.

Jolanta Szczypińska zmarła w sobotę przed południem.Informację o śmierci posłanki podał na Twitterze m.in. Jan Mosiński, poseł PiS.


Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół Jolanty Szczypińskiejźródło: wp.pl/ gazeta.pl/ fakt/ tvp.info/ se.pl


« PREV
NEXT »

Popularne

loading...