Gdańsk: 11. letnia dziewczynka urodziła dziecko. Sprawę bada prokuratura - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

piątek, 21 grudnia 2018

Gdańsk: 11. letnia dziewczynka urodziła dziecko. Sprawę bada prokuratura


11. letnia dziewczynka urodziła dziecko w jednym z gdańskich szpitali. Sprawą zajęła się prokuratura, gdyż istnieje przypuszczenie, że dziewczynka została zgwałcona. Najprawdopodobniej gwałt miał miejsce na Ukrainie, ale nie można wykluczyć także tego, że tragedia wydarzyła się w Polsce. Matkę dziewczynki przesłuchano.


foto: pixabay

18. grudnia 11. letnia dziewczynka trafiła do przychodni w Skarszewach. Dziecko skarżyło się na ból brzucha i złe samopoczucie. Lekarz stwierdził, że jest ona w zaawansowanej ciąży i powiadomił o tym fakcie organy ścigania. Dziewczynkę skierowano do szpitala w Starogardzie Gdańskim, skąd przetransportowano ją na specjalistyczny oddział w Gdańsku i tam urodziła dziecko. Szpital nie udziela na ten temat żadnych informacji.


Jak informują „Wieści z Kociewa”, 11. latka i jej mama pochodzą z Ukrainy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że do gwałtu na dziewczynce doszło na Ukrainie. Matka miała ją zostawić pod opieką około 63. letniego mężczyzny, a sama w tym czasie wyjechała do Polski. Właśnie ten mężczyzna miał zgwałcić 10. letnią wówczas dziewczynkę. Śledczy nie wykluczają, że jeszcze będąc na Ukrainie matka dziewczynki mogła zorientować się, co się stało i dlatego we wrześniu przyjechała wraz ze swoją córką do Polski. Jednak w toku postępowania pojawił się także inny wątek. Śledczy chcą sprawdzić wersję, że gwałt miał miejsce w Polsce, a matka i 11. latka, w obawie przed zemstą, kryją sprawcę. 


Dziewczynka przebywa w szpitalu. Prokuratura została powiadomiona o sprawie przez matkę 11. latki oraz przez policję, którą zawiadomili lekarze. 

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: Fakt
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...