10-latkowie siekierą i widłami zdemolowali domek letniskowy - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

środa, 19 grudnia 2018

10-latkowie siekierą i widłami zdemolowali domek letniskowy


Do szokującego i niecodziennego zdarzenia doszło na działkach przy ul. Akacjowej w Pabianicach. Trzech 10-latków zdewastowało domek letniskowy, będący świeżo po remoncie. Chłopcy zniszczyli altankę narzędziami znalezionymi na działce. W ruch poszły widły i siekiera. Właściciele oszacowali wstępnie straty na prawie 15 tys. złotych. Sprawa małoletnich wandali trafi do sądu rodzinnego.

foto: policja

Jak zgubny i negatywny wpływ na zachowanie dzieci może mieć internet dowodzi tego szokujące i niecodzienne zdarzenie, do jakiego doszło na działkach przy ul. Akacjowej w Pabianicach. Trzech 10-latków zdewastowało domek letniskowy. Jak twierdzi jeden z chłopców, pomysł na akt wandalizmu zaczerpnęli z internetu. W realu chcieli sprawdzić, jak niszczy się wyposażenie domu.


 Chłopcy znalezioną  na działce siekierą i widłami uszkodzili między innymi zewnętrzną elewację, drzwi wejściowe, połamali ogrodzenie tarasowe, wybili szybę, po czym zdemolowali wnętrze altanki. Zaalarmowani przez sąsiadów właściciele ujęli na gorącym uczynku dwóch 10-latków. 


Przekazali ich w ręce strażników miejskich, a ci doprowadzili do pabianickiej komendy. Stąd odebrali ich opiekunowie. Trzeci z chłopców zdążył uciec z miejsca zdarzenia, aczkolwiek jego personalia znane są już policjantom. Sprawa małoletnich wandali trafi do sądu rodzinnego. Niewykluczone, że sąd zobowiąże rodziców do naprawienia w całości lub w części szkody wyrządzonej przez ich dzieci.   
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...