Zatrzymany policjant podejrzany o gwałt na sześciolatce - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 17 października 2018

Zatrzymany policjant podejrzany o gwałt na sześciolatceO gwałt na 6-letniej dziewczynce jest podejrzany policjant z Jaworzna, funkcjonariusz został dziś aresztowany. Sprawę policjanta z jaworznickiej drogówki od kilku miesięcy prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tychach.


foto: g/w

Nakaz zatrzymania policjanta z jaworznickiej drogówki wydała Prokuratura Rejonowa w Tychach. Od kilku miesięcy prowadzi ona śledztwo w sprawie seksualnego wykorzystywania sześcioletniej dziewczynki.


Sąd przesłuchał już poszkodowaną w obecności biegłego psychologa, którego zdaniem dziecko nie ma skłonności do konfabulacji. Wersja przedstawiona przez dziewczynkę miała brzmieć wiarygodnie, ponadto śledczy mają zeznania kilku świadków. Zebrany materiał pozwolił na zatrzymanie policjanta.

Według informacji rmf24.pl 29-latek usłyszał zarzuty które dotyczą doprowadzenia dziecka do obcowania płciowego, molestowania seksualnego i prezentowania dziecku treści pornograficznych. Dodatkowo w rozmowie z dziennikarzami z "Gazety Wyborczej" prokurator Monika Stalmach-Ćwikowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Tychach podkreśliła, że miało także dojść do gwałtu. 

Dodatkowo policjant miał grozić dziecku, że jeśli komukolwiek opowie o tym, co się stało, to zrobi mu krzywdę.

Komendant policji w Jaworznie zawiesił podejrzanego w pełnieniu obowiązków i wszczął postępowanie dyscyplinarne. Jak podała policja w Jaworznie, 29-letni policjant pracował od roku w wydziale ruchu drogowego. Wcześniej służył w katowickich oddziałach prewencji. W policji służył od 2011 roku.


źródło: rmf24/ katowice.wyborcza/ wprost/ fakty.interia/ se.pl/ wpolityce

« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne