Tragedia w Bełżcu. W wypadku zderzyły się cysterna, laweta i trzy auta osobowe. Dwie osoby nie żyją - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 8 września 2018

Tragedia w Bełżcu. W wypadku zderzyły się cysterna, laweta i trzy auta osobowe. Dwie osoby nie żyją

Do poważnego wypadku drogowego doszło dziś około godz. 8 rano na drodze krajowej nr 17 Bełżcu. Doszło tam do zderzenia się cysterny, lawety i trzech samochodów osobowych. Dwie osoby poniosły śmierć, zaś trzy zostały zabrane do szpitala. Na miejcu zdarzenia pracują policjanci i inne służby ratunkowe. Droga jest całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy.

Tragedia w Bełżcu zderzyły się cysterna, laweta i trzy auta osobowe. Dwie osoby nie żyją
zdjęcie: Tragedia w Bełżcu zderzyły się cysterna, laweta i trzy auta osobowe. Dwie osoby nie żyją


Do tego zdarzenia doszło przed godz. 8 na ul. Lwowskiej w miejscowości Bełżec. Ze wstępnych ustaleń wynika,  że doszło tam do zderzenia się Mercedesa Sprintera - lawety z  trzema samochodami osobowymi ( marki Audi, Subaru, Ligier) oraz cysterną.

Jak ustalili wstępnie policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierujący cysterną 50-letni obywatel Ukrainy jadąc w kierunku przejścia granicznego najechał na tył lawety z przyczepą. W następstwie tego, kierujący lawetą 33-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tył jadącego w tym samym kierunku subaru oraz jadący z naprzeciwka pojazd marki Ligier.

Następnie cysterna wywróciła się na jezdnię i uderzyła w jadący z naprzeciwka pojazd marki Audi.
W wyniku tego wypadku śmierć na miejscu poniosły dwie osoby: 58-letni mężczyzna i 61-letnia kobieta podróżujący pojazdem marki Ligier. 

Kolejne trzy osoby – zostały przetransportowane do szpitala:  kierujący cysterną 50-latek oraz kierujący audi 20-latek oraz jego 43-letnia pasażerka. Kierującemu subaru 29-latkowi nie stało się nic poważnego.
Na miejscu wypadku policjanci prowadzili czynności pod nadzorem prokuratora. 

Ze względu na to, że droga K-17 jest całkowicie zablokowana, funkcjonariusze zorganizowali objazdy.
Od strony przejścia granicznego w Hrebennem pojazdy osobowe i ciężarowe kierowane są na drogi lokalne przez miejscowości: Prusie lub Korhynie
Z kolei pojazdy jadące od strony Tomaszowa Lubelskiego kierowane są na m. Narol, Jarosław, Werhrata.  

AK/AL

loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne