Lublin: Gehenna bestialsko zgwałconej kobiety - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 4 września 2018

Lublin: Gehenna bestialsko zgwałconej kobiety

Przed sądem w Lublinie rozpoczyna się proces 35. letniego Łukasza A. Mężczyzna został oskarżony o napaść na parę bezdomnych, zakończoną brutalnym gwałtem na kobiecie. Towarzyszył mu Radosław P., jednak jego sprawa została wyłączona do odrębnego postępowania, gdyż sprawca jest recydywistą. 

zdjęcie ilustracyjne: Lublin: Gehenna bestialsko zgwałconej kobiety
zdjęcie ilustracyjne: Lublin: Gehenna bestialsko zgwałconej kobiety


W listopadzie ubiegłego roku Łukasz A. i jego kolega Radosław P. napadli na małżeństwo bezdomnych. Zdarzenie miało miejsce w wagonie kolejowym na bocznicy. Sprawcy weszli do wagonu, w którym para spożywała alkohol. Podali się za pracowników Straży Ochrony Kolei. Domagali się pieniędzy. W pewnym momencie Łukasz A. zaatakował bezdomnego mężczyznę. 

Okradł go i pobił, a później wyrzucił z wagonu. Kobietę natomiast oprawcy obezwładnili i rozebrali. Następnie obaj gwałcili ją przez wiele godzin. Rano mężczyźni udali się po alkohol, a swojej ofierze nakazali pozostać i czekać na nich w wagonie. Kobieta uciekła, ale nie powiadomiła policji. Wstydziła się. 

Po kilku tygodniach ofiara zauważyła w jadłodajni Radosława P., a po pewnym czasie na dworcu PKS widziała Łukasza A. Wtedy postanowiła powiadomić o gwałcie policję. 35. latek został zatrzymany. Nie przyznawał się do winy, jednak prokuratura nie dała wiary w jego tłumaczenia. Mężczyzna był wcześniej karany. Teraz, za udział w zbiorowym gwałcie, grozi mu kara 12. lat więzienia. 

Sprawa Radosława P. została wyłączona do odrębnego postępowania ponieważ działał on w warunkach recydywy.

Renata Zalewska-Ociepa
Źródło: Fakt24
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne